I OPOLSKI MARATOR TEATRALNY

Zasiedź się w teatrze!

I Opolski Maraton Teatralny to wyjątkowa szansa, by w dwa dni (16 oraz 17 listopada) zobaczyć aż cztery spektakle Teatru Kochanowskiego oraz wziąć udział w dwóch dyskusjach z udziałem artystów, aktorów, myślicieli i znawców polskiego teatru. Aż trzy z zaplanowanych przez nas przedstawień to premiery tego sezonu. Spektakle te są wysoko oceniane przez krytykę, a część z nich z powodzeniem podróżuje po festiwalach teatralnych. Organizowany przez nas Maraton Teatralny to wyjątkowa okazja, by przez dwa dni, w jednym teatrze zobaczyć przedstawienia różnych reżyserów, różnych estetyk i o różnorodnej tematyce. Jednym z nich jest spektakl ,,Zakonnice odchodzą po cichu” na podstawie reportażu Marty Abramowicz. To realizacja zwycięskiego projektu Konkursu Modelatornia, w ramach którego jury wyłania najciekawsze eksperymentalne i innowacyjne koncepcje teatralne.

Każdego dnia po spektaklach zapraszamy na rozmowy o kulturze – spotkania prowadzone przez znanego polskiego krytyka teatralnego, jurora i selekcjonera wielu polskich festiwali teatralnych, związanego z takimi tytułami prasowymi jak: „Życie”, „Dziennik” czy „Przekrój”, a od marca 2012 z Radiową Dwójką – Jacka Wakara. W rozmowach wezmą udział twórcy spektakli, aktorzy, Marta Abramowicz – autorka książki „Zakonnice odchodzą po cichu” oraz polscy myśliciele i humaniści.

I OPOLSKI MARATON TEATRALNY

Program Maratonu:

16 listopada:

11:00 / ,,Moralność pani Dulskiej”, reż. Giovanny Castellanos, premiera: 9 września 2017

18:00 / ,,Zakonnice odchodzą po cichu”, reż. Daria Kopiec, premiera: 10 listopada 2017

19:30 / Rozmowy o kulturze: ,,Powołanie a służba” – dyskusja wokół książki ,,Zakonnice odchodzą po cichu” prowadzona przez Jacka Wakara. Gościem specjalnym będzie Marta Abramowicz, autorka reportażu, na podstawie którego powstał spektakl w reż. Darii Kopiec pod tym samym tytułem.

17 listopada:

17:00 / ,,Coś pomiędzy”, reż. Tomasz Cymerman, premiera: 22 października 2016

19:00 / ,,Ostatni gasi światło”, reż. Norbert Rakowski, premiera: 22 września 2017 (spektakl grany w trzech językach: polskim, czeskim oraz migowym z udziałem aktorów z Pragi)

20:00 / Rozmowy o kulturze: ,,Wolność i odpowiedzialność w świetle codziennych wyborów“, dyskusja prowadzona przez Jacka Wakara. Gośćmi specjalnymi będą twórcy i aktorzy z Czech. W tym Kristýna Leichtová, gwiazda czeskiego kina i teatru.

DWA SPEKTAKLE

bilet normalny – 60zł
bilet ulgowy – 38zł

TRZY SPEKTAKLE

bilet normalny – 84zł
bilet ulgowy – 51zł

CZTERY SPEKTAKLE

bilet normalny – 104zł
bilet ulgowy – 64zł

Patronat medialny

tvp-opole                nto                 a1