9376

OPIS SPEKTAKLU

Spektakl zrealizowany w ramach sceny inicjatyw aktorskich.

W środku dużego miasta w Polsce, w środku jego środka, w centrum jego centrum, stoi stara przedwojenna kamienica. Na domofonie widnieje napis Instytut. Na piątym piętrze, w mieszkaniu określanym tą nazwą, mieszka Agnieszka – od niedawna właścicielka mieszkania – wraz z czwórką innych osób. Pewnej leniwej niedzieli ktoś zamyka mieszkanie nie zostawiając lokatorom możliwości wyjścia. Nikt ich nie słyszy, nie mają jak uciec ani jak wezwać pomocy.

Kto ich zamknął? Lokatorzy mówią na nich Oni. Doszukują się w nich swoich osobistych wrogów. Jednak kim są i czego chcą Oni? Prawda może okazać się mroczniejsza niż się wydaje.

Bohaterowie spektaklu na podstawie powieści Jakuba Żulczyka poznali się w barze i choć pochodzą z różnych środowisk, zamieszkali razem. Mają zawieszone życiorysy, żyją w międzyczasie – od jednej zakrapianej nocy do drugiej. Teraz jednak muszą wydostać się z Instytutu, własnych czterech kątów, jedynej spokojnej przystani w niepewnych czasach.

Atmosfera gęstnieje, psują się układy nerwowe, wewnątrz grupy rośnie napięcie. Na domiar złego, zaczyna dawać znać o sobie przeszłość. Być może zawsze chodziło o coś więcej.

REALIZACJA

REŻYSERIA:
Jędrzej Wielecki

ASYSTENT REŻYSERA:
Magdalena Maścianica

DRAMATURGIA:
Natalia Matuszek

SCENOGRAFIA:
Karolina Potębska

REŻYSERIA ŚWIATEŁ:
Wojciech Gieroń

 

OBSADA

Karolina Kuklińska
Magdalena Maścianica
Monika Stanek
Radomir Rospondek
Kacper Sasin

Premiera:
7 stycznia 2022 r. - Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, SCENA BUNKIER