Facebook YouTube Instagram LinkedIn

Opolska Scena Tańca vol. 2

Czym jest taniec? Spontanicznym ruchem w rytm muzyki? Wyrazem emocji? Zabawą? Opowiada historię czy dekonstruuje fabułę? Jest laboratorium przeżyć wewnętrznych, prowokacją, widowiskiem? Na pewno jest sztuką – nieoczywistą i wymagającą zaangażowania wyobraźni.

Sezon 2022/2023 postanowiliśmy otworzyć Opolską Sceną Tańca, nową inicjatywą mającą zaszczepić w Opolu różnorodne zjawiska z zakresu tańca współczesnego i działań performatywnych. Ogromne zainteresowanie tą imprezą udowodniła nam, że nasza publiczność jest głodna nowych doświadczeń. Z tym większą radością zapraszamy do Opola kolejnych artystów i artystki, choreografki, choreografów, performerki i performerów.

Opolska Scena Tańca to spektakle i rozmowy z twórczyniami i twórcami, a także warsztaty taneczno-ruchowe prowadzone przez zaproszonych gości.

Potrzeba realizacji Opolskiej Sceny Tańca pojawiła się̨ wraz z poszerzeniem programu naszego teatru o realizacje taneczne. Współpraca z artystami i artystkami teatru tańca otworzyła nas na zastosowanie w instytucji innego modelu pracy, przewartościowującego utarte ścieżki produkcyjne i kuratorskie, nawiązującego do idei nieustannego poszukiwania i odnawiania formuły teatru, którą proponował Jerzy Grotowski, twórca Teatru Laboratorium.

PROGRAM:

W ramach przygotowań do OST zapraszamy do łącznika pomiędzy Teatrem im. Jana Kochanowskiego a Galerią Sztuki Współczesnej na akcję dźwiękową Taniec na łączniku. Cytaty i krótkie teksty wokół sztuki tanecznej czytane są przez osoby związane z Teatrem. Nagrania będzie można wysłuchać w dniach 14-18.12.2022, a więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

BILETY na spektakle oraz warsztaty dostępne są w kasie Teatru oraz TUTAJ.

Bilet normalny – 20 zł
Bilet ulgowy – 15 zł*
Warsztaty – 15 zł (z wyjątkiem Lekcji siedzącej – bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Teatru oraz Galerii Sztuki Współczesnej).

Do kupienia w kasie Teatru są również KARNETY w dwóch wariantach:
– na spektakle: 60 zł (normalny) oraz 40 zł (ulgowy)
– na spektakle i warsztaty: 80 zł (normalny) oraz 50 zł (ulgowy).

* Bilet ulgowy przysługuje dzieciom oraz młodzieży do 26. roku życia, emerytom, rencistom, seniorom (powyżej 65. roku życia) oraz osobom z niepełnosprawnościami.

Z biletem na wydarzenia Opolskiej Sceny Tańca zapraszamy do bezpłatnego odwiedzenia wystawy w GSW – „Ruch Polski wokół Słońca” autorstwa Andrzeja Tobisa, odbywającej się w ramach 12. Opolskiego Festiwalu Fotografii.

KLUB FESTIWALOWY ATELIER TEATR

Przez cały czas trwania OST zapraszamy do klubu festiwalowego mieszczącego się w Atelier Teatr. Z tej okazji zostanie przygotowane specjalne menu i czeka Was roztańczona atmosfera.

Po spektaklach i spotkaniach z twórcami zapraszamy też na koncerty w klubowej atmosferze:

  • 16 grudnia ok. godz. 21.00 wystąpi utalentowana wokalistka jazzowa Wiktoria Grudniok.
  • 17 grudnia ok. 22.00 zaprezentują się wokaliści: Julia Dota, Paulina Woszek oraz Dawid Bac, akompaniament: Jan Kamiński.

Partner wydarzenia:

Patroni medialni:

Projekt Opolska Scena Tańca dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz budżetu Województwa Opolskiego.

Skip to content