Facebook YouTube Instagram LinkedIn

Opolska Scena Tańca

Spektakle niezależnej sceny tańca z całej Polski, warsztaty i rozmowy z twórcami, czyli nowy projekt Teatru im. Jana Kochanowskiego!

Jako teatr wielu głosów i różnych spojrzeń uważamy, że taniec współczesny i działania performatywne to zjawiska, które warto przybliżać opolskiej publiczności.

Realizacja tego projektu jest również próbą przedefiniowania dotychczasowej roli i zasad funkcjonowania teatru jako instytucji publicznej. Chcemy stworzyć przestrzeń dla wspólnych działań i  nieoczywistych projektów. Głęboko wierzymy, że radykalne oblicze rzeczywistości, wymaga radykalnego przeformułowania znanych nam reguł tworzenia teatru.

TJK od momentu powstania był sceną o szczególnej renomie, którą postanowiliśmy uzupełnić artystyczną legendą Opola, jako miasta narodzin laboratoryjnego teatru Jerzego Grotowskiego. Chcemy kontynuować obie te tradycje, zderzając je ze sobą, z widzami, z młodymi i uznanymi artystami, ale też z nami samymi.

OPOLSKA SCENA TAŃCA jest kolejnym otwarciem TJK na inne metody tworzenia i wsparciem dla artystów pozostających w niezależnym obiegu. Liczymy, że wprowadzi to ferment twórczy do naszego zespołu, ale pozwoli też na profesjonalizację niezależnej sceny.

W trakcie dwóch odsłon Opolskiej Sceny Tańca (we wrześniu i w grudniu) zaprezentujemy prace zarówno młodych, jak i uznanych choreografów i performerów. W programie także rozmowy z twórcami oraz warsztaty taneczno-ruchowe prowadzone przez zaproszonych gości. Zapraszamy do Opola!

PROGRAM:

W ramach przygotowań do OST zapraszamy do łącznika pomiędzy Teatrem im. Jana Kochanowskiego a Galerią Sztuki Współczesnej na akcję dźwiękową Taniec na łączniku. Cytaty i krótkie teksty wokół sztuki tanecznej czytane są przez osoby związane z Teatrem. Swoich głosów użyczyli i użyczyły: Norbert Rakowski, Cecylia Caban, Justyna Oleksy, Andrzej Jakubczyk i Artur Paczesny. Nagrania będzie można wysłuchać w dniach 9-18.09.2022, a więcej na jego temat można przeczytać tutaj.

BILETY na spektakle oraz warsztaty dostępne są w kasie Teatru oraz TUTAJ.

Bilet normalny – 20 zł
Bilet ulgowy – 15 zł*
Warsztaty – 10 zł (z wyjątkiem Lekcji siedzącej – bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Galerii Sztuki Współczesnej).

KARNETY gwarantujące wejście na wszystkie wydarzenia OST w cenie 80zł (normalny) oraz 50 zł (ulgowy) można rezerwować do 5 września wysyłając maila: bilety@teatropole.pl.

* Bilet ulgowy przysługuje dzieciom oraz młodzieży do 26. roku życia, emerytom, rencistom, seniorom (powyżej 65. roku życia) oraz osobom z niepełnosprawnościami.

Bilet na wydarzenia OST umożliwia wejście na wystawy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu odbywające się podczas trwania przeglądu.

Partner wydarzenia:

Patroni medialni:

Projekt Opolska Scena Tańca dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz budżetu Województwa Opolskiego.

Skip to content