9749

PÓŁ NA PÓŁ


Kup bilet

OPIS SPEKTAKLU

Spektakl zrealizowany w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

Noc pełna pytań i wątpliwości. Karol jest wyczerpany opieką nad schorowaną matką i marzy o dalekiej podróży. Jego brat Jan czeka na spadek, który pozwoli mu uwolnić się od problemów finansowych. Dopóki żyje ich matka, realizacja życiowych planów i marzeń obu braci stoi pod znakiem zapytania.

„Pół na pół” to dramat w komediowym przebraniu, czarna komedia o sile pragnień, braterskiej więzi i życiowych kłopotach. Skomplikowana historia relacji między braćmi i matką jest tu opowiedziana w sposób zabawny, ale jednocześnie zmuszający do refleksji. Jak skończy się ta noc?

Podczas spektaklu 10.04 odbędą się warsztaty z cyklu "Gdy rodzice są w teatrze..." to przestrzeń dostępna dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których rodzice oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. W czasie zajęć animatorki zapraszają do podjęcia działań wokół konkretnego tematu odwołującego się do sztuki teatru. Chcemy tworzyć bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.

Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu, udział w zajęciach jest bezpłatny.

Kontakt i zapisy: s.lewandowska@teatropole.pl, tel.  608 601 297.

REALIZACJA

TEKST:
Jordi Sánchez, Pep Antón Gómez

TŁUMACZENIE:
Rubi Birden

REŻYSERIA I KONCEPT SCENOGRAFICZNY:
Adam Biernacki

DŹWIĘKI:
Andrzej Jakubczyk

OBSADA

Andrzej Jakubczyk
Artur Paczesny

PREMIERA:
11 lutego 2022 r. – SCENA BUNKIER

CZAS TRWANIA:
75 minut (bez przerwy)

fot. Michał Grocholski

Media o spektaklu

Doskonała rozrywka została ufundowana dzięki prostej, ale świetnie rozegranej intrydze, błyskotliwym dialogom i plastycznej grze aktorskiej. Pół na pół w wykonaniu aktorów Teatru im. Kochanowskiego w Opolu to świetnie zagrana, pełna zaskakujących zwrotów akcji i doprawiona czarnym humorem opowieść o człowieczeństwie, ludzkiej przyzwoitości i braterstwie lub jego braku…

Magdalena Mikrut-Majeranek, teatrologia.info