PROJEKTY MINISTERIALNE
Zakup wyposażenia technicznego na potrzeby działalności Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu realizuje projekt pn. „ Zakup wyposażenia technicznego na potrzeby działalności Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu”.
Celem zadania jest stworzenie optymalnych warunków do prowadzenia działalności kulturalnej poprzez inwestycję i rozbudowę infrastruktury technicznej Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. W ramach realizacji zadania Teatr chce zakupić niezbędne wyposażenie techniczne: rozbudować system interkom, zakupić mikrofony oraz sprzęt oświetleniowy.
Całkowity koszt zadania: 767.052,00 zł
Dofinansowanie: 560.000,00 zł
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu realizuje projekt pn. „ Zakup wyposażenia technicznego na potrzeby działalności Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu”.
Zadanie jest finansowane z budżetu Województwa Opolskiego.
Całkowity koszt zadania: 767.052,00 zł
Dofinansowanie: 203.000,00 zł
WYKŁAD / Taniec i choreografia jako nadzieja dla świata i narzędzie zmiany
3 GRUDNIA // 16:00 // GALERIA SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ
Świat jest w kryzysie – to wiemy i nic dziwnego, że możemy się tym martwić. Możemy jednak też mieć nadzieję na lepsze i szukać sposobów naprawy sytuacji. Jednym z nich jest taniec, zarówno ten tańczony dla rozrywki, jak i ten oglądany w formie artystycznej. Jak to możliwe? Podczas wykładu poznamy więcej niż jedną odpowiedź na to pytanie.
Prowadząca: HANNA RASZEWSKA – KURSA – absolwentka Polonistyki UW i Podyplomowych Studiów Teorii Tańca UMFC. Doktorka nauk humanistycznych (nauki o sztuce). Współkuratorka konferencji „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura” w Centrum Sztuki Tańca. Współorganizatorka I Oddolnego Kongresu Tańca przeciwko przemocy. Założycielka Warszawskiej Pracowni Kinetograficznej, prezeska Fundacji „Myśl w Ciele”.
Więcej informacji: https://hannaraszewska.wordpress.com/
WARSZTATY TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO | DOMINIK WIĘCEK
5 GRUDNIA // 10:30 // BUNKIER
Pina Baush, mimo iż nigdy nie stworzyła techniki ruchu, to nawet korzystając z ciał, kreatywności i sposobu poruszania się tancerzy, z którymi pracowała, stworzyła unikatowy i rozpoznawalny język ruchowy, który z nią utożsamiamy. W trakcie warsztatów nałożymy na siebie zasady i obrazy przybliżające do repertuaru choreografki. Warsztat będzie korzystał z wiedzy i doświadczeń zdobytych podczas prac badawczych prowadzonych w ramach stypendium Tanzrecherche NRW, które doprowadziły do premiery solowego spektaklu Café Müller.
Prowadzący: DOMINIK WIĘCEK – tancerz, choreograf, performer, fotograf mody i stylista. Absolwent PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, stypendysta Folkwang Universität der Kunste w Essen.
Wiek: 13+ | Nie wymagane jest wcześniejsze doświadczenie taneczne, warsztaty dla osób na każdym poziomie zaawansowania.
Wstęp: 15 PLN