Warsztaty wokół spektaklu „The Best European Show”

6 października 2023

Banki, węgiel, Alpy i Eurowizja – czyli czym jest Europa i kim są jej ludzie?

warsztaty wokół spektaklu THE BEST EUROPEAN SHOW

Rok 2023 w Europie – gdzie nie spojrzeć, tam kryzys. Fala popularności populistów, kryzys uchodźczy, klęski urodzaju, anomalie pogodowe, rosyjska agresja militarna w Ukrainie. Kryzysy te zmuszają europejskich obywateli i obywatelki do zadania sobie najbardziej fundamentalnych pytań: co to znaczy być Europejczykiem i Europejką? Dokąd zmierzamy jako jedno, wielkie, paneuropejskie społeczeństwo? Jak chcemy, żeby wyglądał nasz dom w kolejnych latach i dekadach?

WARSZTATY | 14.10.2023 | GODZ. 17:00 | SCENA BUNKIER

Pobierz wejściówkę całkowicie za darmo ⤵

Podczas warsztatów towarzyszących premierze THE BEST EUROPEAN SHOW postaramy się odpowiedzieć na te pytania, zadać kolejne i zmierzyć się z własnymi uprzedzeniami. Krytycznie podejdziemy do roli Europy i jej historycznej odpowiedzialności wobec świata oraz, korzystając z narzędzi Europejskiego Parlamentu Młodzieży, wypracujemy rozwiązania wobec przynajmniej części z najbardziej pilnych problemów.

 

Kilka słów o prowadzącym

Kacper Lubiewski – opolanin, od jakiegoś czasu w Berlinie. Pracuje w Fundacji Stocznia, zajmującej się partycypacją obywatelską. Edukator klimatyczny w Szkole w Chmurze i społeczny w Europejskim Parlamencie Młodzieży, gdzie organizował również jej tegoroczne, flagowe wydarzenie – 19. Krajową Sesję Selekcyjną.