Nowe sukcesy artystyczne twórców naszych spektakli

10 czerwca 2023

Spektakl „Rohtko” w reż. Łukasza Twarkowskiego otrzymał Grand Prix „Złota Kieszeń” podczas 7. edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” - za umiejętne wykorzystanie środków plastycznych, teatralnych i interdyscyplinarnych, budujących obraz świata współczesnej sztuki i pozycji artysty w społeczeństwie. Przypomnijmy, że twórcą scenografii do „Rohtko” jest Fabien Lede, a kostiumów Svenja Gassen.
Nagrody „Złota Kieszeń” ufundowane są przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Swoją nazwą nawiązują do architektury przestrzeni teatralnej - kieszeni scenicznej, a także do elementu ubioru. Zaprojektowany z pozłacanej stali swoją formą nawiązuje jednocześnie do „spinacza” - symbolu CSK.

To nie koniec sukcesów naszych spektakli!

Na niedawno zakończonym 27. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Kontakt”, na którym prezentowaliśmy „Badania ściśle tajne” w reż. Norberta Rakowskiego jury przyznało wyróżnienie aktorskie dla Katarzyny Herman.
Jak podkreślają organizatorzy toruńskiego festiwalu, podczas spektaklu trafiliśmy do świata tego co ukrywamy – marzeń, obaw, nieprawidłowych przekonania i najskrytszych myśli.

Jesteśmy dumni! Gratulujemy! 💙👏