KALEIDOSCOPE, czyli poetycki spektakl taneczny | TJK w Opolu x GSW w Opolu

15 czerwca 2023

Już 24. i 25. czerwca na deskach Modelatorni Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędą się pokazy premierowe poetyckiego spektaklu tanecznego „KALEIDOSCOPE”, który powstał w partnerstwie z Galerią Sztuki Współczesnej. To kolejna, fenomenalna inicjatywa, oparta na tańcu, kreacji, gdzie teatr ciała i teatr ruchu gra pierwsze skrzypce. Jesteśmy dumni, że zespół twórczyń pokaże naszym Widzkom i Widzom przy końcu sezonu, że teatr ciała to niezwykle pasjonująca, inspirująca i piękna forma sztuki!

_____________________________

Czego możemy się spodziewać?

Kaleidoscope to poetycki spektakl taneczny o nieustannych zmianach.
Kaleidoscope jest grą napędzaną przez ciekawość, zaskakującą i niepowtarzalną.
Kaleidoscope przedstawi nowy, wyjątkowy projekt.

▪ 24 i 25 czerwca | 20:00 | Modelatornia ▪

Starając się zbudować dla widzów żywy instrument do patrzenia, performerki podejmują próbę ukazania różnych przemian zachodzących w ciele na przestrzeni życia. Korzystając z własnych przeżyć i doświadczeń budują kolejne układy choreograficzne, aby następnie zdekonstruować je na oczach publiczności!

Premiera spektaklu dofinansowana jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Zamówienia choreograficzne 2023, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Choreografia, taniec, kreacja: Natalia Iwaniec
Taniec, kreacja: Anna Dziedzic
Taniec, kreacja: Magda Wolnicka
Kostiumy: Zofia Jakubiec
Światła: Mikołaj Kałużny

Fot. Edyta Dufaj