koncert: PIOSENKI O LUDZIACH Z DUSZĄ

Nietuzinkowy duet, dwoje niezwykłych artystów:
Grażyna Łobaszewska i Adam Nowak.

Wyjątkowy wieczór przepełniony wspaniałą muzyką
i niebanalną liryką. Piosenki o ważnych dla nas emocjach, 
o przeróżnej dla każdego z nas codzienności.

Piosenki o nas, o ludziach z duszą!

Nie zabraknie wspólnych, wzruszających, niespotykanych dotąd wykonań.

Grażyna Łobaszewska – śpiew
Adam Nowak – śpiew, gitara
Maciej Kortas – gitary
Paweł Urowski – bas
Michał Szczeblewski – perkusja

-> 26 maja | godzina 20:00

MOTYL I CEMENT

Artystyczne niespodzianki na opolskich ulicach

„MOTYL I CEMENT. Artystyczne niespodzianki na opolskich ulicach” – to tytuł książki, która odkrywa niezwykłe miejsca w Opolu, a te znane ukazuje z zupełnie innej perspektywy. Jej wydanie książki zaplanowane jest jesienią tego roku.

Zapraszamy na spotkanie z autorką książki – Agnieszką Kanią oraz autorką zdjęć – Patrycją Kucik.

Gwarantujemy, że ta niezwykła rozmowa poprowadzi Was tajemniczymi ścieżkami Opola. Wśród opisywanych miejsc i obiektów znalazły się również Plac Teatralny i Teatr im. Jana Kochanowskiego. 

-> 23 maja | godzina 17:00

WOKÓŁ SPEKTAKLU - WARSZTATY „HISTORIA/HERSTORIA” TOWARZYSZĄCE SPEKTAKLOWI „CHŁOPI”

Francuski historyk Fernand Braudel twierdził, że historia jest doświadczeniem ciągłości. Czy opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie tę ciągłość tworzą? Jak można wyjść poza ich tradycyjne ramy? Będzie też o przodkach i przodkiniach – o historiach i herstoriach w społecznych narracjach – w jaki sposób budują one naszą sprawczość i postrzeganie świata? Podczas warsztatu spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania. Pomogą nam w tym różnorodne konwencje i teatralne przestrzenie.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych, nie tylko widzki/widzów spektaklu.

-> 25 maja | godzina 16:00

Wokół spektaklu – warsztaty „O marzeniach, podróży i drodze” towarzyszące spektaklowi „Przygody Koziołka Matołka”

Czym jest dobra podróż? Jak znaleźć drogę? I czy wyobraźnia może wędrować? Zapraszamy na krótkie wprowadzenie przed spektaklem w formie działań warsztatowych. Spróbujemy przygotować się do podróży, znajdziemy drogę do wyobraźni i może pod drodze uda nam się spełnić kilka marzeń.

Warsztaty przeznaczone są dla rodzin z dziećmi, które zakupiły bilety na spektakl „Przygody Koziołka Matołka”. Liczba miejsc ograniczona.

 

-> 26 maja | godzina 14:00

WYSTAWA TOWARZYSZĄCA

SALON WIOSENNY 2024

Salon Wiosenny to doroczny przegląd dokonań lokalnego środowiska artystycznego – wystawa konkursowa, współorganizowana przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Opolski i Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Od 2021 roku udział w Salonie Wiosennym jest otwarty dla wszystkich osób zajmujących się sztukami wizualnymi w Opolu i regionie, a wyboru prezentowanych na wystawie prac oraz laureatów nagród wyłania ogólnopolskie Jury.

 

W dniach 21-26 maja dla uczestników 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych za okazaniem karnetu lub biletu na spektakl wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 

Europejskie Forum Teatralne odbędzie się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Organizowane jest przez Komisję Europejską.

SPEKTAKL TOWARZYSZĄCY


Złoty Partner OKT

Podstawowym przedmiotem działalności spółki jest wytwarzanie energii elektrycznej oraz wydobywanie węgla brunatnego. W skład PGE GiEK wchodzi 7 oddziałów zlokalizowanych na terenie 5 województw. Centrala spółki znajduje się w Bełchatowie.

PGE GiEK jest największym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce, pokrywającym ponad 34 % zapotrzebowania na energię i dostarczającym niemal 55 tys. GWh energii elektrycznej rocznie do krajowego systemu elektroenergetycznego oraz liderem w branży wydobywczej węgla brunatnego (jej udział w krajowym rynku wydobywczym tego surowca wynosi ok. 84%).

W 2022 roku Oddziały PGE GiEK (tj. El. Bełchatów, El. Turów, El. Opole, El. Rybnik oraz El. Dolna Odra) dostarczyły na rynki lokalne 3,2 mln GJ ciepła.


Oddziały PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna:

• Elektrownia Bełchatów
• Elektrownia Turów
• Elektrownia Opole
• Elektrownia Rybnik
• Elektrownia Dolna Odra
• Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów
• Kopalnia Węgla Brunatnego Turów