SASE | Kacper sasin i przyjaciele

SASE to nowo powstała grupa muzyczna złożona z grona znajomych, którzy wywodzą się z różnych muzycznych światów. Założycielem grupy jest Kacper Sasin – aktor teatru Kochanowskiego od 2019 roku. W naszym teatrze możecie zobaczyć go w m.in. spektaklach: AntonówkI, Instytut, Miejskie ziółka, a także w najnowszym spektaklu Sztuka kochania. Ich różne życiowe drogi połączył wspólny mianownik – zamiłowanie do muzyki. Tak właśnie powstała rapowo-funkowa i niezamykająca się na inne gatunki hybryda, która czeka na to, by owoce swojej kilkumiesięcznej pracy zaprezentować szerszej publiczności. W ramach 47. OKT odbędzie się pierwszy koncert zespołu, dlatego przyjdźcie i posłuchajcie!

Kacper Sasin – rap/wokal
Karol Kossakowski – gitara elektryczna/klawisz OP1
Bogusia Stelmach-Głowacka – perkusja
Miłosz Krupa – bas/kontrabas

📅 28 MAJA // 21:00 // GÓRNE FOYER

DJ TRAP DOOR

Trap Door, to pochodzący z Opola duet DJski, który od ponad dekady organizuje imprezy i koncerty na lokalnej scenie. Charakteryzuje ich nieszablonowe podejście i szerokie spektrum inspiracji muzycznych. Dzięki temu grane sety muzyczne to często zaskakująca mieszanka wybuchowa, która w zależności od okoliczności może porwać do tańca lub zrelaksować kojącymi dźwiękami.

📅 30 MAJA // 21:00
📅 31 MAJA // 21:00
📅 1 CZERWCA // 20:00
GÓRNE FOYER

aleksandra kwiatkowska quartet

Aleksandra Kwiatkowska – aktorka scen muzycznych, która z wyróżnieniem ukończyła Państwowe Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. w 2019 roku zdobyła nagrodę główną XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?” w Elblągu oraz jest laureatką XVI Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”. Podczas 47. Opolskich Konfrontacji Teatralnych wraz ze swoim zespołem wykona znane i lubiane standardy jazzowe oraz przeboje muzyczne w jazzowych aranżacjach. W skład zespołu wchodzą:

Daniel Pradella – pianino
Adam Kołacki – saksofon
Bartek Werachowski – gitara basowa
Patryk Dolepski – perkusja
Aleksandra Kwiatkowska – śpiew

📅 2 CZERWCA // 21:00 // GÓRNE FOYER

 

zespół kroki

Kroki to zespół wykonujący muzykę elektroniczną, połączoną ze stylistyką soulu, indierocka oraz elementami jazzu. Grupa została założona z trzech muzycznych indywidualności — producenta Łukasza Palkiewicza (Szatt), wokalisty Jakuba Goleniewskiego (Jaq Merner) oraz basisty Pawła Stachowiaka (Wuja HZG). Ich elektroniczny styl jest połączeniem inspiracji zróżnicowanymi gatunkami i przyniósł Krokom charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie. Zespół został dwukrotnie nominowany do Fryderyków 2017 – w kategoriach: Fonograficzny Debiut Roku i Album Roku – Elektronika.

📅 3 CZERWCA // 21:00 // GÓRNE FOYER