1948

Gabriela Zapolska

MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ


Kup bilet

OPIS SPEKTAKLU

Domowe zacisze to idealne miejsce do skrywania niemoralnych sekretów i mrocznych tajemnic. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę tytułowa bohaterka Moralności pani Dulskiej, która poza domem kreuje wyidealizowany wizerunek samej siebie i całej swojej rodziny. Za sztuczną i pełną hipokryzji fasadą kryje się jednak młodzieńczy bunt, który właśnie dojrzał, by wyjść na światło dzienne. Aniela Dulska będzie musiała nie tylko go stłumić, ale i zataić pierwsze poniesione szkody. Z pewnością nie pomogą jej w tym najbliżsi, których poczynania matki/żony już dawno przestały ich interesować.

Spektakl na opolskiej scenie wyreżyserował Giovanny Castellanos – Kolumbijczyk, którego inscenizacja jest świeżym spojrzeniem na tekst należący do polskiego kanonu literatury dramatycznej.

 

CZAS TRWANIA:
100 min (bez przerwy)

 

DODATKOWE INFORMACJE:

  • Podczas spektaklu 4 grudnia będzie można skorzystać z zajęć pt.: „Gdy rodzice są w teatrze…”. To warsztaty dla wszystkich dzieci powyżej 4. roku życia, których rodzice oglądają spektakl w Teatrze Kochanowskiego. Na warsztaty zapraszamy 15 minut przed rozpoczęciem spektaklu, udział w zajęciach jest bezpłatny. Więcej informacji na temat zajęć oraz zapisów na stronie Centrum Edukacji Kulturalnej.

REALIZACJA

REŻYSERIA:
Giovanny Castellanos

SCENOGRAFIA:
Wojciech Stefaniak

MUZYKA:
Marcin Rumiński

KOSTIUMY:
Justyna Gwizd

RUCH SCENICZNY:
Witold Jurewicz
Marlena Bełdzikowska

INSPICJENT:
Jerzy Laskowski

OBSADA

Joanna Król (gościnnie) – Pani Dulska
Bartosz Dziedzic / Michał Świtała / Leszek Malec – Pan Dulski
Kacper Sasin – Zbyszko Dulski
Joanna Osyda – Hesia
Magdalena Maścianica – Mela
Judyta Paradzińska – Juljasiewiczowa
Beata Wnęk-Malec – Lokatorka
Monika Stanek – Hanka

PREMIERA:
9 września 2017 r. – MAŁA SCENA

SUGEROWANY WIEK WIDZÓW:
+12 lat

fot. Krzysztof Ścisłowicz i Michał Grocholski

Media o spektaklu

Spektakl Castellanosa dowodzi, że teatr popularny może bawić widza inteligentnie, bez głupawych farsowych chwytów w rodzaju zamiany żon czy ukrytego w tapczanie kochanka.
Michał Centkowski, Newsweek

W klatce czterech ścian i sufitu stworzonej przez Zapolską dzieci Dulskich nie miały siły przebicia i nie mogły stanąć w szranki ze starszymi w walce o swoje prawa i marzenia. Przeciwnie stało się w Teatrze im. Kochanowskiego. Spektakl zbudowali młodzi. To wielka nadzieja opolskiej sceny i bardzo dobry prognostyk na początek sezonu.
Sławomir Szczurek, e-teatr.pl