2183

CHODZI O TO


Kup bilet

OPIS SPEKTAKLU

„Historia mowy zaczyna się tuż przy ziemi, od kroków. (…) Gry kroków kształtują przestrzeń, stanowią osnowę miejsc. Wydaje się więc, że chodzenie może być określone wstępnie jako przestrzeń wypowiadania.”
Michel de Certau, Wynaleźć Codzienność. Sztuka działania

Chodzenie jest rodzajem komunikacji. Kroki, miejsca w przestrzeni, sposób w jaki się przemieszczamy można potraktować jak pierwszy, wspólny język. Chodząc razem – dzieci z rodzicami, rodzice z rodzicami, dzieci z dziećmi – budujemy pierwsze relacje między sobą. Czy pamiętacie, kiedy zrobiliście swój pierwszy krok? Jak on wyglądał? Jak często słyszymy swoje kroki? Co one dla nas znaczą i dokąd nas prowadzą? Po raz pierwszy zapraszamy najnajmłodszych widzów: dzieci od 8 do 36 miesiąca życia oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego sensorycznego i teatralnego doświadczania.

Przed wejściem w przestrzeń instalacji należy zdjąć buty.
Prosimy o zaopatrzenie dzieci w dodatkowy ubiór na ewentualne przebranie po spektaklu.

 

CZAS TRWANIA:
60 min (bez przerwy)

Program do pobrania:

REALIZACJA

REŻYSERIA:
Alicja Morawska-Rubczak

DRAMATURGIA:
Sebastian Świąder

SCENOGRAFIA:
Jakub Drzastwa

MUZYKA:
Wacław Zimpel

PEDAGOŻKA TEATRU:
Agnieszka Szymańska

INSPICJENT:
Urszula Kraska

OBSADA

Cecylia Caban
Magda Wolnicka (gościnnie)

PREMIERA:
13 października 2018 r. – SCENA BUNKIER

SUGEROWANY WIEK WIDZÓW:
spektakl dla dzieci od 8 miesięcy do 3 lat

fot. Edgar de Poray

Media o spektaklu

Tytułowe chodzenie reżyserka Alicja Morawska-Rubczak oraz odpowiedzialny za dramaturgię Sebastian Świąder rozumieją jak najbardziej dosłownie, jednocześnie próbując wydobyć ukryte i niezbyt oczywiste wartości i znaczenia tej jakże powszechnej i – wydawałoby się – najbanalniejszej aktywności na świecie. Pięknie i mądrze piszą o tym w krótkiej notce programowej: „Chodzenie jest rodzajem komunikacji. Kroki, miejsca w przestrzeni, sposób, w jaki się przemieszczamy, można potraktować jak pierwszy wspólny język. Chodząc razem – dzieci z rodzicami, rodzice z rodzicami, dzieci z dziećmi – budujemy pierwsze relacje między sobą”.
teatralny.pl, Henryk Mazurkiewicz

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Województwa Opolskiego.