910

MOJĄ ULICĄ PŁYNIE RZEKA

OPIS SPEKTAKLU

Spektakl z muzyką na żywo, oparty na prawdziwych historiach Opolan z czasów powodzi tysiąclecia, zrealizowany w ramach II edycji konkursu Modelatornia.

Gdy powódź tysiąclecia przekroczyła granice Opola, nikt się nie spodziewał, że miasto czeka najgorsze. A przynajmniej tę jego część, która zniknie pod kolejnymi falami wody.  Nikt jeszcze nie wiedział, że Opole dotknie największy kataklizm w historii, a Wielka Woda przyjdzie w nocy z 9 na 10 lipca 1997 r., gdy Opolanie będą wciąż wierzyć, że Odra oszczędzi ich dobytek. Straty liczono w milionach złotych, sentymentalnych pamiątkach nie do odzyskania czy zwierzętach z zoo na Wyspie Bolko, których nie udało się uratować.

A gdy woda już opadła, próbowano zapomnieć. I choć złe wspomnienia nie zniknęły tak szybko jak fala, spektakl „Moją ulicą płynie rzeka” opowiada również o ludzkiej solidarności, przyjaźniach rodzących się w chwilach kryzysu, wspólnych ogniskach na dachach wieżowców i radości z ocalenia najbliższych. O wszystkim, czego w raportach nie przeczytacie, bo opowiedzieli nam o tym sami powodzianie.

 

CZAS TRWANIA:
80 min (bez przerwy)

REALIZACJA

REŻYSERIA:
Elżbieta Depta

TEKST:
Elżbieta Depta i Adrian Szafrański

SCENOGRAFIA:
Agata Andrusyszyn-Chwastek

MUZYKA:
Łukasz Maciej Szymborski

CHOREOGRAFIA:
Kamil Wawrzuta

ASYSTENT REŻYSERA:
Adrian Szafrański

INSPICJENTKA:
Urszula Kraska

OBSADA

Joanna Osyda
Beata Wnęk-Malec
Ewa Wyszomirska
Andrzej Jakubczyk
Karol Kossakowski
Michał Świtała

PREMIERA:
20 października 2018 r. – MODELATORNIA

fot. Edgar de Poray