Facebook YouTube Instagram LinkedIn

Warsztaty

Bilety w sprzedaży od 5 września. Do kupienia w kasie oraz online.

Wszystkie warsztaty dla osób 16+. Liczba miejsc ograniczona.
Na zajęcia prosimy przynieść wygodną odzież na zmianę oraz napoje.

14 września / godz. 11.00

Galeria Sztuki Współczesnej / lekcja siedząca / Wstęp bezpłatny. Wejściówki do pobrania w kasie Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

Prowadzenie: Natalia Iwaniec – tancerka, choreografka, certyfikowana nauczycielka metody pracy z ciałem Gaga.

Zapraszamy seniorów oraz osoby, dla których wyzwaniem jest intensywna aktywność ruchowa w pozycji stojącej,
do wspólnego działania: rozruszania, oswajania i poszerzania – tego, co w ciele oraz tego, co w głowie. W procesie poznawania możliwości, elastyczności i potrzeb naszego ciała prowadzić nas będzie ruch i wyobraźnia.

Spotkanie składać się będzie z części ruchowej, rozmowy przy kawie oraz zwiedzania wystawy prac Krzysztofa Mętla.

14 września / godz. 19.00

Gaga / Duża Scena TJK / wstęp: 10 zł

Prowadzenie: Natalia Iwaniec – tancerka, choreografka, certyfikowana nauczycielka metody pracy z ciałem Gaga.

Gaga to język ruchowy Ohada Naharina, choreografa Batsheva Dance Company w Tel Avivie (Izrael) i do 2018 roku dyrektora artystycznego zespołu.

Jest to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji, w której wykorzystuje się wyobraźnię i kreatywność. Nauczyciel cały czas porusza się z uczniami, co pozwala inspirować się im tym, jak porusza się nauczyciel i spotykać się
w podobnym punkcie pracy w ruchu.

17 września / godz. 11.00

KULIŚCI: w ruchu uwagi / warsztaty z improwizacji ruchowej / Scena Bunkier TJK / wstęp: 10 zł

Prowadzenie: Weronika Pelczyńska – choreografka, tancerka, performerka. Absolwentka Eksperymentalnej Akademii Tańca Współczesnego SEAD w Salzburgu.

Podczas warsztatów zgłębimy praktyki uważności na ciało, jego ruch i podróżujące w nim informacje, które stały się punktem wyjścia do stworzenia spektaklu „Kuliści”, granego w opolskim teatrze im. Jana Kochanowskiego. Będziemy przyglądać się, w jakim stopniu zmysł propriocepcji (odpowiedzialny za odbieranie informacji o położeniu i działaniu poszczególnych części ciała w przestrzeni) oraz jego interpretacja determinują naszą kreatywność oraz zdolność angażowania się. Przyjrzymy się, jak oferowane ćwiczenia choreograficzne mogą przyczynić się do uwrażliwienia na odbiór teatru i zachęcić do współuczestnictwa. Kluczowym elementem spotkania będzie rozmowa, która finalnie przybierze formę ćwiczeń indywidualnych, w parach oraz w grupie.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które mają chęć przyjrzenia się ciału jako źródłu inspiracji.

18 września / godz. 11.00 i 12.30

JAZZ DANCE / Scena Modelatornia TJK / wstęp: 10 zł

Prowadzenie: Grzegorz Pańtak – tancerz, pedagog tańca, choreograf, zastępca dyrektora Kieleckiego Teatru Tańca. Specjalizuje się jako pedagog w stylach tańca jazzowego i współczesnego.

Godz. 11.00 – warsztat dla początkujących

Godz. 12.30 – warsztat dla średniozaawansowanych

Grzegorz Pańtak podczas swoich lekcji szczególną uwagę zwraca na koordynację, wyczucie swingu i rytmu synkopowanego u tancerzy. W choreografiach podkreśla dwubiegunowość interpretacji, zawierając w układach tanecznych z jednej strony gwałtowność i maksymalnie silną ekspresję, a z drugiej zmysłowość ruchu i emocjonalną delikatność. W ramach warsztatów w Teatrze im. Jana Kochanowskiego realizowane będą choreografie w stylu pop jazz i lirycal jazz.

Skip to content