Facebook YouTube Instagram LinkedIn
10827

Opolska Scena Tańca / Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK

Gemini tryptyk


Kup bilet

OPIS SPEKTAKLU

Spektakl „GEMINI tryptyk” jest kontynuacją i poszerzeniem trzech wcześniejszych realizacji, tj. „Gemini” i „Gemini&after” z 2006 roku w wykonaniu Patrycji Dońskiej i Anny Piotrowskiej oraz „Gemini” z 2017 roku w wykonaniu Artura Bieńkowskiego, Kamila Bończyka i Alexeya Torgunakova.

Głównym motywem pierwowzoru była kreacja i poszukiwanie zależności sióstr syjamskich związanych-zrośniętych ze sobą quasi-nierozerwalną relacją. To stało się punktem wyjścia do dalszej eksploracji spektaklu kolejno na trzech i pięciu wykonawców.

Najnowsza odsłona Gemini to tryptyk, trzy części zespojone utworami Henryka Góreckiego:

ofiarowanie,

opowieść,

obcowanie.

Motyw bliźniaczej zależności zostaje poszerzony o kontekst społecznego ekosystemu i zależności jego elementów. Istotą jest fizyczny dialog, w którym poszukiwana jest harmonia i siła (nie)obecności jednostki oraz cielesnych interakcji wspólnoty.

delikatna troska ciał

ciało przenika przez ciało

zespojenie

impresja ciał

Dodatkowe informacje:

  • 18.09 o godz. 16.00 odbędzie się wprowadzenie do spektaklu prowadzone przez Justynę Oleksy (Centrum Edukacji Kulturalnej).
  • 18.09 o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu prowadzone przez Karolinę Wycisk.

REALIZATORZY

KONCEPCJA, CHOREOGRAFIA:
Anna Piotrowska

 

KREACJA I WYKONANIE

Kamil Bończyk
Joanna Brodniak
Anna Piotrowska
Alexey Torgunakov
Katarzyna Zioło

CZAS TRWANIA: 50 minut (bez przerwy)

fot. archiwum Teatru Rozbark w Bytomiu

Projekt Opolska Scena Tańca dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz budżetu Województwa Opolskiego.

 

Skip to content