Facebook YouTube Instagram LinkedIn
10823

Opolska Scena Tańca

Amando


Kup bilet

OPIS SPEKTAKLU

W „Amando” Paweł Sakowicz korzysta z pantomimy, która treść przedstawienia przekazuje za pomocą gestu: sprawny mim podnosi niewidzialną filiżankę tak, że ma się wrażenie, że rzeczywiście znajduje się w jego dłoni. W swojej choreografii Sakowicz buduje i rozpuszcza znaczenie gestu, naprzemiennie stylizując taniec i wyzbywając go stylu. Posiłkuje się przy tym tańcem postmodern, który choć mówi „nie” stylowi i magii, to jednocześnie podniesienie tej samej filiżanki definiuje jako taniec. Dźwięk zaprojektowany przez Justynę Stasiowską sugeruje, że w inny sposób podnosi się tę samą filiżankę rano, inaczej wieczorem, a jeszcze inaczej, kiedy nikt nie patrzy.

Dodatkowe informacje:

  • 18.09 o godz. 16.00 odbędzie się wprowadzenie do spektaklu prowadzone przez Justynę Oleksy (Centrum Edukacji Kulturalnej).
  • 18.09 o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie z twórcami spektaklu prowadzone przez Karolinę Wycisk.

REALIZATORZY

CHOREOGRAFIA:
Paweł Sakowicz

SOUND DESING:
Justyna Stasiowska

PRODUKCJA:
Muzeum Narodowe w Warszawie przy wsparciu Komuny Warszawa

OBSADA

Paweł Sakowicz

CZAS TRWANIA: 40 minut (bez przerwy)

fot. Bartosz Bajerski

Projekt Opolska Scena Tańca dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz budżetu Województwa Opolskiego..

 

Skip to content