Zajrzyj za kulisy teatru!

7 grudnia 2021

Jakie tajemnice skrywają teatralne pracownie? Ilu montażystów pracuje nad ustawieniem scenografii? Jak wygląda scenariusz inspicjencki? Gdzie powstaje koncept przedstawienia? Będziemy podejmować wątki i tworzyć sieci wzajemnych powiązań, by odkryć machinę teatralną i przybliżyć uczestnikom życia kulturalnego teatralne kulisy.
Spotkania czwartkowe to okazja do rozmowy z osobami, których na co dzień nie widać na scenie, ale ich praca jest równie istotna. Rozmowom towarzyszy krótkie wprowadzenie do omawianej dziedziny.

Kulisy teatru zainaugurujemy spotkaniem wokół reżyserii teatralnej, a gościem czwartkowego popołudnia będzie Norbert Rakowski – dyrektor Teatru Kochanowskiego, ale przede wszystkim reżyser kilkudziesięciu sztuk głównie o tematyce współczesnej. Na swoim koncie ma zarówno spektakle realistyczne, jak i eksperymentalne formy tańca współczesnego oraz formy operowe.

Wprowadzenie do omawianej dziedziny dotyczyć będzie początków zawodu reżysera i jego funkcji na przestrzeni ostatnich stu lat. Spróbujemy wprowadzić widzów w świat budowania spektaklu, poczynając od pomysłu przez proces realizacji. Prześledzimy również dokonania najbardziej znanych i cenionych reżyserów teatralnych na świecie.

Zaplanujcie to popołudnie czwartkowe z Teatrem Kochanowskiego!