WYNIKI 6 EDYCJI KONKURSU MODELATORNIA

3 listopada 2023

31 października bieżącego roku Komisja Konkursowa 6. edycji Konkursu na Projekt Teatralny Modelatornia w składzie: Norbert Rakowski (przewodniczący), Piotr Ratajczak, Judyta Paradzińska, Cecylia Caban, Maciej Omylak wyłoniła trzy projekty rezydencji, które odbędą się w teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu 🏅

Zwycięskie prace to projekty Jana Hussakowskiego, Bartłomieja Kalinowskiego oraz Wery Makowskx.
Efekty ich poszukiwań artystycznych będzie można zobaczyć w formie work-in-progress już pod koniec listopada.

Wera Makowskx będzie pracowała nad projektem „Algorytm Sacrum", w którym przyglądać się będzie przenikaniu strefy sacrum ze strefą sztucznej inteligencji.

Bartłomiej Kalinowski, z projektem „(Idź) Wykop dół i krzycz do niego" zajmie się językiem, który w epoce postprawdy na nowe sposoby staje się narzędziem manipulacji podtrzymującym system władzy.

Z kolei Jan Hussakowski, w pracy „Człowiek 2.0. Teleturniej" zaprosi nas do rozmowy o inżynierii genetycznej gatunku ludzkiego, przyglądając się metodzie CRISPR/Cas.

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że praca rezydencyjna wszystkich osób twórczych będzie obfitowała w ciekawe okrycia. Jednocześnie wszystkim osobom, które przesłały projekty rezydencji, dziękujemy za włożoną pracę oraz czas poświęcony na udział w Konkursie 👏👏👏