WRACAMY DO GRY! BILETY JUŻ DOSTĘPNE

8 lutego 2021

Na słowa „otwieramy teatry” czekaliśmy od dawna. Jesteśmy spragnieni widowni i chcemy grać dla państwa.

Długo wyczekiwany moment, miejmy nadzieję spowoduję, że zapomnimy o ekranie komputera i spektaklach online. Liczymy, że ponownego zamknięcia teatrów nie będzie. Tak więc ostatnim wydarzeniem tego typu (oby) będzie już w najbliższym tygodniu rejestracja spektaklu „Czarna skóra, białe maski” z zaplanowaną również dyskusję online z twórcami spektaklu – całość transmitować będziemy jak zwykle na TJK online.

Nowa decyzja rządu oznacza dla nas spore zmiany związane z logistyką, ale przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa publiczności i zespołu teatru. Przygotowujemy się do tego solidnie przestrzegając wyznaczonego reżimu sanitarnego, obowiązkową dezynfekcją i ozonowaniem scen i widowni po każdym spektaklu i próbie.

Nadal dysponujemy jedynie sceną Modelatornia, na której wznowiliśmy próby do „Amatora 2020” w reżyserii Norberta Rakowskiego i próby do spektaklu rezydencyjnego „Jeszcze się nie stało” w reżyserii Moniki Popiel. Obydwa przedsięwzięcia to koprodukcje między naszym teatrem, a Teatrem Śląskim w Katowicach („Amator 2020”) i warszawskim Festiwalem Nowe Epifanie („Jeszcze nic się nie stało”). Efekty tej współpracy pokażemy jeszcze w lutym.

W tym miesiącu zostaną przekazane nam przez Głównego Wykonawcę prac remontowych również Duża Scena oraz Scena Bunkier, gdzie zaczniemy instalację sprzętów akustycznych i oświetleniowych. Liczymy, że ponownego zamknięcia teatrów nie będzie i jak tylko otrzymamy zielone światło, startujemy z repertuarem na pozostałych scenach. Pierwsze spektakle „Miejskich ziółek” odbędą się 20 i 21 lutego.

Zaplanowaliśmy również następujące premiery:
11 lutego - „Czarna skóra, białe maski” w reż. Wiktora Bagińskiego - premiera online,
25 lutego - „Jeszcze nic się nie stało”, reż. Monika Polpiel – premiera podczas Festiwalu Nowe Epifania,
26 lutego - „Amator 2020”, reż. Norbert Rakowski - premiera na scenie Modelatornia w siedzibie Teatru,
6 marca - „Król Lear” w reż. Anny Augustynowicz (w roli tytułowej Mirosław Zbrojewicz) - premiera na Dużej Scenie TJK,
26 marca – „Testosteron”, reż. Robert Talarczyk - premiera na Dużej Scenie TJK.

Pełny repertuar na stronie teatrubilety dostępne online i w kasie teatru (od poniedziałku do piątku, w godz. 15.00-18.00 oraz w weekendy na dwie godziny przed spektaklem).

Wszystkie spektakle w najbliższym czasie wejście od portierni (obok wejścia do kawiarni Kofeina 2.0).

Naszych widzów prosimy o zapoznanie się z poradnikiem „Zanim przyjdziesz do teatru” dostępnym na stronie teatru w zakładce „Kasa” oraz o przestrzeganie zaleceń sanitarnych.