„The Best European Show” zachwyciło!

14 października 2023

Wczoraj wieczorem na deskach naszego teatru premierowo zobaczyliśmy spektakl „The Best European Show” w reżyserii Harisa Pašovića. 👏 Sztuka powstała w koprodukcji z pięcioma europejskimi teatrami - Fondazione Teatro Due Parma, Kosovo National Theatre, Teatru Malta oraz Narodowy Teatr – SNG Nova Gorica.

Tragikomedia o współczesnej Europie i jej teatrze wzbudziła śmiech, ciekawość, radość oraz wzruszenie wśród widzów. Oklaski na stojąco zebrali twórcy oraz artyści z ośmiu krajów: Paola De Crescenzo, Ana Facchini, Davide Gagliardini, Ibrahim Koma, May-Linda Kosumovic, Małgorzata Kowalska, Weronika Kozakowska, Philip Leone-Ganado, Felix Römer, Gianni Selvaggi, Armend Smajli oraz Błażej Stencel.

Spektakl „The Best European Show” zagramy jeszcze dziś (14.10) o godz. 19:00 i jutro (15.10) o godz. 17:00. Będą to ostatnie, JEDYNE okazje, żeby zobaczyć spektakl w tym sezonie w Opolu i w Polsce.

➡ Przed dzisiejszym pokazem (14.10) o godz. 17:00 całkowicie za darmo można uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Kacpra Lubiewskiego (wejściówki do pobrania ze strony teatru - O TUTAJ). Warsztaty w pasjonujący sposób skłonią młodych dorosłych do próby odpowiedzi na takie pytania jak: co to znaczy być Europejczykiem i Europejką? Dokąd zmierzamy jako jedno, wielkie, paneuropejskie społeczeństwo? Jak chcemy, żeby wyglądał nasz dom w kolejnych latach i dekadach?

Po polskiej premierze zespół aktorski razem z twórcami wyrusza do Włoch - do Fondazione Teatro Due Parma, aby tam zaprezentować spektakl 21 października. 🤩🎉

❗THE BEST EUROPEAN SHOW ❗
▪ Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu | 13 października 2023 r.
▪ Fondazione Teatro Due Parma | 21 października 2023 r.
▪ Teatru Malta | 9 lutego 2024 r.
▪ Narodowy Teatr – SNG Nova Gorica | 16 kwietnia 2024 r.
▪ Kosovo National Theatre | 25 kwietnia 2024 r.

fot. Michał Grocholski