Święto kreatywności w CEK-u

14 marca 2022

Od 17 do 20 marca zapraszamy na Maraton Twórczy z Centrum Edukacji Kulturalnej. To aż 4 dni, dzięki którym będzie można zapoznać się z cykliczną ofertą edukacyjną Teatru im. Jana Kochanowskiego, a także wziąć udział w wydarzeniach specjalnych! To będzie prawdziwe święto kreatywności!

Czwartek zaczynamy od odsłonięcia Kulis teatru i rozmowy o tym, jak wygląda praca rekwizytorki. Czwartek to także propozycja warsztatów dramy na nauczycieli, edukatorów, animatorów.

W piątek podyskutujemy o roli edukacji w teatrze oraz o pedagogice teatru. Głos zabierze także Teatralna Rada Młodych w ramach czytań performatywnych. „Teatr jest chyba najdziwniejszą instytucją” – zaczniemy od zdania Tadeusza Kantora, by zestawić je ze słowami Krystyny Miłobędzkiej, Jana Dormana i Jerzego Grotowskiego.

W sobotę o 10.00 podpisujemy się na liście w „Strefie obecności” i zgłębiamy tajniki autoprezentacji. W jaki sposób poprzez swoje wypowiedzi, zachowania i sygnały niewerbalne komunikujemy się ze światem, w jaki sposób pokazujemy, kim jesteśmy?

Sobota i niedziela to także szansa na wzięcie udziału w rodzinnej aktywności – otwieramy Strefę Gry, by w atmosferze zabawy, ruchu i ćwiczenia nieposkromionej wyobraźni stworzyć nazwę dla CEK-u.

Natomiast w niedzielę o 11.00 filozofujemy z najmłodszymi w ramach Poranków teatralno-filozoficznych dla dzieci, zadając tym razem istotne pytanie: gdzie są granice wolności? – Swój-Inny?

Po intensywnym weekendzie zapraszamy na spektakl „Amator 2020” – w tym czasie najmłodszych można powierzyć pod opiekę pedagożce teatru, która podczas zajęć „Gdy rodzice są w teatrze…” stworzy bezpieczną przestrzeń do kreatywnej zabawy i spontaniczności.

Wejściówki na wszystkie wydarzenia można pobrać na stronie www.edukacjateatropole.pl. Więcej informacji o wydarzeniach teatralnego Centrum Edukacji Kulturalnej można znaleźć na dedykowanej grupie na Facebooku.

fot. Michał Grocholski