Rezydencja ze Szkoły Iwana Wyrypajewa

1 czerwca 2022

Do domu Jany trafia Felicitas – robot, który wygląda jak człowiek. Nietypowa pomoc domowa sprawia, że Jana i jej przyjaciółki muszą się na nowo określić oraz skonfrontować się ze swoimi lękami.

Tekst Andri Luup’a przy pomocy wizji przyszłości skłania do rozważań na temat kondycji dzisiejszego człowieka. Co to znaczy, że jesteśmy ludźmi? Dokąd zaprowadził nas humanizm? Czy jesteśmy gotowi odpuścić antropocentryczną perspektywę? ?

Ten spektakl pojawi się u nas tylko na moment, ponieważ  jest realizowany w ramach rezydencji ze Szkoły Iwana Wyrypajewa w Warszawie. Za reżyserię odpowiada Monika Czajkowska, a na scenie pojawią się nasze aktorki: Joanna Osyda (Felicitas), Karolina Kuklińska (Jana), Monika Stanek (Kaja) oraz Magdalena Maścianica (Sirli).

 

Monika Czajkowska – reżyserka teatralna i filmowa, doktorantka na Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w PWSFTviT w Łodzi oraz studentka Szkoły Teatru Iwana Wyrypajewa w Warszawie. Zdobywczyni Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za reżyserię spektaklu „Podejdź bliżej” oraz III Nagrody Publiczności w konkursie MONOTEATR #wdomu za monodram filmowy „Ofelia. Działanie (nie)będzie potępione”. W ramach stypendium MKiDN – Kultura w sieci zrealizowała projekt „Części ciała. Doświadczenie obecności”.

fot. Michał Grocholski