Poranek teatralno-filozoficzny / 19.12.2021

5 grudnia 2021

Poranki teatralno-filozoficzne to cykl spotkań dla najmłodszych. Ich celem jest rozwój dociekliwości i kreatywności dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Pomysł na filozofowanie z dziećmi powstał już w latach 60. XX wieku. To zbiór praktyk, które rozwijają naturalną ciekawość dzieci i umiejętność krytycznego myślenia. Problemy filozoficzne zachęcają dzieci do samodzielnego myślenia – a połączone z formami teatralnymi – dają możliwość budowania poczucia własnej wartości młodego człowieka, rozbudzenia ciekawości, otwartości, poznawczej odwagi i wrażliwości na otaczający świat.

Uczestnicy warsztatów uczą się rozumienia pojęć, dociekania ich znaczeń i związków z praktyką indywidualnego i społecznego działania. Poprzez stawianie pytań i tez, wyrażanie własnych myśli, argumentowanie i dyskusję zdobywają narzędzia do poznawania i rozumienia świata, a także uczą się komunikacji w grupie. Zajęcia składają się z prezentacji fragmentów tekstów literackich, dyskusji i zadań opartych na metodach teatralnych, pedagogice teatru oraz metodzie dociekań filozoficznych.

Prowadzenie: Agnieszka Zientarska

• Wiek: 8-10 lat
• Data: 28.11.2021, godz. 11.00
• Udział w warsztatach jest bezpłatny
Obowiązują zapisy pod adresem: edukacja@teatropole.pl
• Liczba miejsc ograniczona

Więcej informacji:
Sandra Lewandowska e-mail: s.lewandowska@teatropole.pl, tel. +48 608 601 297