POŁOWA SEZONU ZA NAMI!

29 grudnia 2023

Rok 2023 a także pierwszą połowę obecnego sezonu kończymy szczęśliwi, bo wydarzyło się wieeeele dobrego!

▪️ Swoją premierę miały dwie, międzynarodowe produkcje.
➡ I’M NOWHERE/ZNIKANIE - stworzyliśmy we wrześniu we współpracy z Teatros del Canal (Madryt, Hiszpania) oraz Międzynarodowym Festiwalem Boska Komedia (Kraków, Polska). Spektakl został pokazany w Madrycie oraz na "Boskiej Komedii" - wszędzie zebrał bardzo dobre recenzje (sprawdź najnowszą publikację - TUTAJ)
➡ THE BEST EUROPEAN SHOW powstał w koprodukcji z Fondazione Teatro Due Parma (Włochy), Kosovo National Theatre (Kosovo), Teatru Malta (Malta), Narodowy Teatr – SNG Nova Gorica (Słowenia), po październikowym pokazie na naszej scenie, wyruszył w tournée po Europie.

▪️ W listopadzie dyrektor naszego teatru - Norbert Rakowski został wiceprezydentem Europejskiej Konwencji Teatralnej, która skupia ponad 60 najlepszych teatrów z całej Europy.

Przeczytaj więcej -> TUTAJ

▪️ W grudniu świętowaliśmy kolejną edycję Opolskiej Sceny Tańca! Liczna obecność widzów umocniła nas w przekonaniu, że Opole jest gotowe na nowe wyzwania i chętnie uczestniczy w spektaklach performatywnych i teatru tańca.

▪️ Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że spektakl CZTERY DOBRE POWODY BY RZUCIĆ WSZYSTKO W CHOLERĘ został wybrany spośród 60 sztuk teatralnych z całej Polski i znalazł się w finale Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2024.

Co przyniosą kolejne miesiące sezonu teatralnego? Jedno jest pewne - nie osiądziemy na laurach! 🏆