Nie rób scen! Przyjdź do Teatru – przeczytamy Ci lekturę

28 sierpnia 2023

„Pytam was: jeżeli nic nie ma nic i nawet bunt nie jest możliwy, to co można stworzyć z niczego, żeby było?”

Sławomir Mrożek „Tango”

Czytelnię lektur szkolnych w Kochanowskim otwiera najbardziej znany utwór Sławomira Mrożka i jednocześnie jeden z najważniejszych polskich dramatów XX wieku, czyli „Tango”. Autor opowiada w nim o współczesnym społeczeństwie i mechanizmach, które nim rządzą. Kto najlepiej odnajdzie się w tym świecie konformizmu, anarchii i braku idei?
Na czytanie sceniczne „Tanga” w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego zapraszamy 📅 14 września o godz. 10.00 oraz 12.00. Wejściówka jest zupełnie za darmo 🤝

 

 

Czytania odbędą się w ramach projektu PRYZMATY TEATRALNE 2023 🎉
Projekt edukacyjny „Pryzmaty teatralne 2023” obejmuje rozbudowane i kompleksowe działania skierowane do różnych grup wiekowych. Ich celem jest zaproszenie młodych osób do dialogu, aby tworzyć wokół Teatru społeczność zaangażowaną, poszerzać perspektywę uczniów, korzystnie wpływać na rozwój ich osobowości oraz podnieść ich kompetencje odbiorcze.
Więcej informacji znajdziecie na stronie CEK-u, które trzyma pieczę nad projektem: https://edukacjateatropole.pl/gdy-nadejdzie-wrzesien-w-ceku 

Czytelnia lektur szkolnych w Kochanowskim ma na celu poszerzenie współpracy ze szkołami, dostarczając nauczycielom konkretnych narzędzi do rozmowy o lekturze w czasie zajęć szkolnych.

Projekt „Pryzmaty teatralne 2023” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Co następne w kolejce lektur?
„Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Więcej informacji już niebawem. Stay tuned! 💥