MUMBURGER. POKAZY W RAMACH SCENY INICJATYW AKTORSKICH

1 lutego 2024

MUMBURGER

Sarah Kosar

 

Spektakl powstaje w ramach SCENY INICJATYW AKTORSKICH. Scena Bunkier jest między innymi miejscem prezentacji przedstawień, których pomysłodawczyniami, pomysłodawcami są aktorki i aktorzy naszego teatru. Podążając za ideą „teatru wielu głosów, różnych spojrzeń”, inicjatywy aktorskie dają możliwość naszym artystom zaprezentowania własnego punktu widzenia świata i sztuki oraz wyrażenia indywidualnej ekspresji wybranych przez siebie utworów.

To dwuosobowy dramat, który w bardzo nietypowy i teatralny sposób opowiada o przechodzeniu traumy po nagłej śmierci bliskiej osoby. Spotykamy ojca (Rafał Kronenberger) i córkę (Oliwia Zalewa), którzy próbują na nowo odnaleźć się po śmierci żony i matki. Okazuje się, że wspólne przeżywanie trudnego momentu może być dla nich szansą na pogłębienie relacji.

Autorka sięga po czarny humor, żeby opisać bezwzględność kontrolującej matki, która nawet po śmierci chce decydować o wyborach i postawach swoich najbliższych. Tytułowy Mumburger jest ostatnim wspólnym rodzinnym posiłkiem i czymś w rodzaju popkulturowej komunii po zmarłej żonie i matce. Spektakl będzie mieszanką czarnego humoru i spotkania z bezwzględnością śmierci, ale również próbą znalezienia miejsca na duchowość we współczesnym świecie marketów, burgerowni, frytek i galerii handlowych.

Twórcy:

Reżyseria - Maciej Konopiński

Realizacja i wykonanie - Rafał Kronenberger

Realizacja i wykonanie - Oliwia Zalewa

Scenografia i kostiumy - Filip Ignatowicz

Kiedy gramy?

I pokaz przedpremierowy | 15.02, godzina 19:00

II pokaz przedpremierowy | 18.02, godzina 19:00

KUP BILET