Międzynarodowy Dzień Teatru 2022

28 marca 2022

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto nasze i wasze! Z tej okazji  przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego - wycieczkę po kulisach Teatru Kochanowskiego! Zobaczcie sami!

„Teatr to sztuka doświadczania.

[...] Tak wielu ludzi żyje na krawędzi. Jest tak dużo rażącej przemocy – nie do pojęcia lub nie do przewidzenia. Tak wiele uznanych systemów ujawniono jako struktury nieustannego okrucieństwa.

[...] Teatr epickiej wizji, celu, uzdrowienia, naprawy i troski potrzebuje nowych obrzędów. Nie musimy być zabawiani. Potrzebujemy być razem. Musimy dzielić tę samą przestrzeń i musimy kultywować uwspólnotowienie przestrzeni. Potrzebujemy chronionych przestrzeni głębokiego zasłuchania i równości.

[...] Teatr jest stwarzaniem na ziemi przestrzeni równości między ludźmi, równości bogów, roślin, zwierząt, kropli deszczu, łez i odradzania.

[...] To dla nas czas na głębokie odświeżenie umysłu, zmysłów, wyobraźni, a także naszych historii i naszych przyszłości. Ta praca nie może być wykonywana samotnie i w odosobnieniu. Teatr jest zaproszeniem do wykonania tej pracy wspólnie”.

Orędzie na Międzynarodowy Dzień Teatru 2022 wystosowane przez Petera Sellarsa.

Źródło: http://bityl.pl/2qLvH