Kulturalne podsumowanie

15 grudnia 2021

Koniec roku to czas podsumowań. Dyrektorzy instytucji kultury w Województwie Opolskim spotkali się na konferencji, aby podsumować to, co udało się zrealizować w mijającym, trudnym dla kultury roku, oraz przedstawić plany na nadchodzący rok 2022.

„Dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu Norbert Rakowski podsumowując rok, podkreśla, że scena dramatyczna była remontowana. Dzięki temu zmieniła się przestrzeń i komfort w teatrze. – To nie przeszkodziło nam w dobie pandemii przygotować 6 premier”.

„Ponad 43 miliony 100 tysięcy złotych urząd marszałkowski przeznaczy w 2022 roku na finansowanie instytucji kultury. To o 3 miliony 300 tysięcy złotych mniej niż w kończącym się roku. Nie oznacza to jednak okrojenia wydarzeń kulturalnych. W nadchodzącym roku zarząd województwa opolskiego planuje rozpoczęcie trzyletniego programu zakupu instrumentów muzycznych dla Filharmonii Opolskiej i chce na to wydać 1 milion 411 tysięcy złotych. Teatr im. Jana Kochanowskiego zorganizuje m.in projekt edukacyjny „Fejk i hejt” (300 000 zł), Muzeum Śląska Opolskiego nadal będzie kontynuowało, już bez pomocy ministerstwa kultury, program Opolska Bardzo Młoda Kultura (150 000 zł) (...)”.

Cały artykuł do przeczytania TUTAJ.

Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie dla kultury Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Opolskiego oraz Marszałkowi Województwa Opolskiego Andrzejowi Bule.