Kuliści / Warsztaty z Magdą Fejdasz i Moniką Szpunar

11 listopada 2021

Warsztaty skierowane są do wszystkich chętnych, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy sprawności ruchowej.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Wiek: +16 lat (lub pod opieką dorosłych)
Zapisy: edukacja@teatropole.pl

Terminy: 16 i 23.11 godz. 18-19 oraz 20 i 27.11 godz. 10-11

fot. Klaudyna Schubert

Pomysł na spektakl „Kuliści” narodził się z fascynacji obiektem choreograficznym zwanym „Kulą”, który zainspirował Weronikę Pelczyńską, Magdę Fejdasz, Monikę Szpunar i Patrycję Kowańską.

Ważną częścią pracy nad spektaklem „Kuliści” jest patrzenie na ciało jako indywidualną planetę, o którą możemy dbać poprzez kontakt z drugim ciałem i wrażliwość na nie. Odpowiedzią na potrzebę budowania tego, co wspólne przy jednoczesnym wzmacnianiu tego, co indywidualne są dla twórczyń spektaklu praktyki siostrzeństwa.

W związku ze zbliżającą się premierą spektaklu „Kuliści” zapraszamy na cykl czterech godzinnych warsztatów tanecznych. W ramach zajęć podzielimy się narzędziami rozwijanymi podczas procesu twórczego, stawiając na indywidualne rozumienie ciała i jego potencjał. Wspólnie z uczestnikami i uczestniczkami skierujemy uważności na własne ciało, jego koordynację, rozciągnięcie i swobodę w ruchu.

Prowadzące:

MAGDA FEJDASZ - aktorka, performerka, choreografka. W 2013 r. ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu. Współpracowała m.in. z Teatrem Kochanowskiego w Opolu, Teatrem im. A. Fredry w Gnieźnie, Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie, Teatrem Powszechnym w Warszawie, TR Warszawa/ Muzeum POLIN, Komuną/Warszawa i kolektywem Dotcompany oraz Martą Ziółek, Renatą Piotrowską, Pamelą Leończyk oraz Mateuszem Bednarkiewiczem. Współpracuje również z artystkami i artystami innych dziedzin współtworząc projekty video, instalacje performatywne i teledyski. Współtworzy inicjatywę choreograficzną praktyk siostrzeństwa.

MONIKA SZPUNAR - niezależna tancerka, performerka i choreografka o międzynarodowym doświadczeniu, działając przede wszystkim w Anglii i Polsce. Absolwentka London Contemporary Dance School i ACTS/Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu. Współtworzy londyński girl band The Yonis, inicjatywę choreograficzną praktyki siostrzeństwa oraz Laboratorium Ciała w Krakowskim Centrum Choreograficznym. Interesuje ją przenoszenie tańca do nowych, niekonwencjonalnych przestrzeni, a także spotkanie choreografii z innymi dziedzinami sztuki. Tworzy autorskie projekty i spektakle oraz pracuje jako choreografka do przedstawień teatralnych oraz filmów. Jako tancerka i performerka pracowała z takimi artystami jak: R. Siegal, D. Van Huynh, E. Lewis, W. Pelczyńska, K. Ito, K.Witek, A.Glińska, R. Sahyoun oraz S. Silvino.