KONFERENCJA PRASOWA 48. OPOLSKICH KONFRONTACJI TEATRALNYCH

18 kwietnia 2024

Finał IX Konkursu „Klasyka Żywa” podczas 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych!

W dniach 21-26 maja 2024 roku w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu odbędą się 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne, będące finałem IX edycji Konkursu „Klasyka Żywa”.

W tym roku w ramach 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych (21-26 maja) zobaczymy sześć spektakli konkursowych w twórczy sposób podejmujących dialog z polską klasyczną literaturą. Program festiwalu zaprezentowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się 18 kwietnia w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Od blisko pół wieku Opolskie Konfrontacje Teatralne prezentują najwybitniejsze dzieła sceniczne oparte na klasykach polskiej literatury. Festiwal, który odbywa się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu, od 2016 roku jest jednocześnie finałem ogólnopolskiego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.

Bardzo się cieszę, że będziemy mogli w tym roku pokazać przedstawienia na wszystkich naszych scenach. – mówił Norbert Rakowski, dyrektor Teatru im. J. Kochanowskiego w Opolu – Kształt festiwalu jest zasługą wsparcia finansowego i pracy wielu osób. Jestem niezmiernie dumny, że władze województwa Opolskiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny od lat współpracują z nami przy organizacji Opolskich Konfrontacji Teatralnych.

O nagrody w finale IX edycji Konkursu „Klasyka Żywa” będzie rywalizować sześć spektakli:

Całość komunikatu prasowego dostępna jest -> TUTAJ.