Konferencja „FAKE&HATE. OPOLSKIE BEZ PRZEMOCY”

5 kwietnia 2024

4 kwietnia w Teatrze Kochanowskiego odbyła się konferencja z udziałem dyrektorów szkół z całego regionu. Konferencja dotyczyła projektu Fake&Hate. Opolskie bez przemocy, który przygotowaliśmy wspólnie z Samorządem Województwa Opolskiego, Opolskim Centrum Edukacji, Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. E. Smołki oraz tygodnikiem „O!Polska”.

Podczas konferencji, którą prowadziła Agnieszka Kamińska - Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Regionalnego oraz Norbert Rakowski - Dyrektor Teatru im. Jana Kochanowskiego, zostały zaprezentowane zeszyty metodyczne, które mają za zadanie pozytywnie wpłynąć na relacje rówieśnicze.

Celem projektu Fake&Hate. Opolskie bez przemocy jest wspieranie młodych ludzi oraz kadry nauczycielskiej w związku ze zjawiskiem przemocy rówieśniczej oraz szeroko pojętej manipulacji i dezinformacji, szczególnie w Internecie. Chcemy przedstawić skalę problemu oraz uwrażliwić dorosłych na jego obecność.

Pragniemy rozpocząć dyskusję, która ma znaczenie dla dobrostanu, wrażliwości i rozwoju empatii młodych ludzi w środowisku szkolnym, wpływającym na kształtowanie ich osobowości.

Fot. Mariusz Matkowski