Kończymy wyjątkowe ferie w teatrze

26 stycznia 2024

Ferie w teatrze dobiegły końca, a my spieszymy z podsumowaniem! 👏

Młodzi odbiorcy i młode odbiorczynie sztuki doświadczali różnorodności w twórczych działaniach, improwizowali i budowali swoje historie w oparciu o kluczowe dla nich tematy. Wspólnie przygotowaliśmy pokaz, w którym wrażliwość mieszała się z nieokiełznaną energią, a kreatywność opanowała każdy zakątek naszej przestrzeni. Sprawdzaliśmy, jak ciało reaguje na muzykę oraz czy łokieć wykonuje ten sam taniec, co biodra. Dzieci stworzyły też swoje scenki, które wydarzały się w świecie zwierząt i roślin, krążąc wokół tematu odmienności, tolerancji i przyjaźni.

Wierzymy, że znaleźliśmy sposoby na to, by rozwijać ideę empatycznego świata oraz tworzyć bezpieczną przestrzeń dla wsparcia różnorodności.

Z kolei młodzi-dorośli wykonali „12 kreatywnych prac”, bazując na poszukiwaniu, sprawdzaniu i badaniu. Głównym motorem ich działań była improwizacja pozwalająca na swobodne wyrażanie się. Odkrywali nie tylko swój twórczy potencjał czy ekspresję, rozbudzali też swoją wrażliwość na otaczającą nas rzeczywistość i kulturę. Pracowali z głosem, ruchem, ciałem oraz przestrzenią, wchodzili w interakcje i prowadzili ożywione dyskusje o teatrze i sposobach komunikowania się.

Zainteresowani i zaciekawieni ofertą teatralną – doświadczali własnych możliwości i ograniczeń.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! ❤️

Fot. Michał Grocholski