Kończymy różnorodny i intensywny sezon 👏

4 lipca 2023

Sześć premier, Europejska Konferencja Teatralna i II Europejskie Forum Teatralne, dwie odsłony Opolskiej Sceny Tańca oraz kolejne Opolskie Konfrontacje - to bilans pracowitego sezonu w Teatrze im. Jana Kochanowskiego.

„Antonówki”, „Kordian;”, „Akompaniator”, „Kotka na gorącym blaszanym dachu” „Cztery dobre powody by rzucić wszystko w cholerę” oraz „Sztuka kochania” - to tytuły premier, które odbyły się w ubiegłym sezonie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego.
We wrześniu i w grudniu zaprezentowaliśmy nowy projekt: Opolska Scena Tańca, prezentujący mieszkańcom Opola zjawiska współczesnej choreografii.
W tym sezonie już po raz 47. odbyły się też Opolskie Konfrontacje Teatralne, będące rozstrzygnięciem VIII edycji Konkursu „Klasyka Żywa”.

Wyjątkowym wydarzeniem tego roku były na pewno Europejska Konferencja Teatralna oraz II Europejskie Forum Teatru, których opolski teatr był gospodarzem. W ramach tych wydarzeń przedstawiciele środowiska teatralnego z całej Europy wraz z urzędnikami Unii Europejskiej dyskutowali na temat zrównoważonego rozwoju, digitalizacji kultury i kierunków rozwoju teatralnej Europy.

Poprzez zróżnicowane działania, zbaczające często z utartych ścieżek, nieustannie realizujemy naszą misję teatru: wielu głosów, różnych spojrzeń.
Dziękujemy naszym Widzkom i Widzom za wspólny czas, emocje, opinie, dyskusje - za to, że byliście tak licznie obecni na wszystkich wydarzeniach w tym sezonie. ❤🎭

Video: Karol Benisz