DZIEŃ DZIECKA W TJK!

1 czerwca 2023

Czy wszyscy wiedzą, jakie DZIŚ jest święto? To Dzień Dziecka! 👶 Z tej okazji wszystkim dzieciom (i dorosłym, którzy również są czyimiś dziećmi!) życzymy ogromu uśmiechów, radości i dążenia do własnych marzeń!

Z tej okazji cały dzień 47. OKT chcemy poświęcić najmłodszym. Sprawdźcie, co razem z Centrum Edukacji Kulturalnej TJK dla Was przygotowaliśmy!

Aktorzy naszego Teatru w interesujący i ciekawy dla dzieci sposób przeczytają sztuki:
🍭 SIAŁA BABA MAK / godz. 10:00 / Krystyna Miłobędzka / reż. Marta Streker / dla dzieci w wieku 4+
Rymowanki, wyliczanki, klocki i gry językowe. Kojarzą się ze światem dzieci, do którego przenoszą nas czterej bohaterowie spektaklu. Od prostych gier, po naśladowanie dorosłych – w taki sposób ,,Siała baba mak” chce oswoić dzieci z problemami współczesnego świata.

🍭 ZGUBIONA BAJKA / godz. 12:30 / Grupa teatralna Pchełki przy Miejskim Domu Kultury w Oleśnie /
Spektakl opowiada o dzieciach, które zgubiły radość z czytania na rzecz bezrefleksyjnego korzystania z telefonów komórkowych. Niestety taka zmiana przyniosła za sobą nieprzyjemne skutki dla świata z bajek. Na scenie pojawiają się różne baśniowe postacie takie jak Królowa Śniegu, Kot w Butach czy Calineczka, które nie potrafią odnaleźć drogi do bajkowego domu. Próbują rozwiązać zagadkę co się stało. Ku zaskoczeniu z pomocą przychodzą dzieci, które wcześniej były obojętne na ich losy.

🍭 PTAM / godz. 18:00 / Krystyna Miłobędzka / reż. Marek Idzikowski / dla dzieci w wieku 8+
Jak postrzegany jest świat dorosłych oczami dziecka? Mały chłopiec staje się latawcem w rękach najbliższych. Obserwując działania rodziny, dostrzega, co jest tak niesamowitego w świecie dorosłych oraz odkrywa ich sekret; dorośli chcieliby znów wrócić do świata dzieci. ,,Ptam” jest konfrontacją świata dorosłych i dzieci. Podejmuje wątki tęsknoty i fascynacji, która łączy te światy.

A ponadto! Mamy dla Was Teatralne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Wasze pociechy będą mogły pobawić się w teatr - a nuż może się okazać, że wychowujecie przyszłego aktora!
🍭 13.00 / 14.30 / 16.00 / Plac Teatralny / widzimy się z Waszymi dzieciakami i wspólnie się bawimy!

Fot. FotoDedyk