„Czarna skóra, białe maski” – spektakl otwarty

7 listopada 2019

Szanowni Państwo,

„Czarna skóra, białe maski” to spektakl, który wygrał III edycję konkursu Modelatornia. Porusza nie tylko zagadnienie korzeni polskiej czarności, ukrytych gdzieś na polskich dworach w XVII wieku, ale również problem ukrytego rasizmu. Założeniem tego projektu jest eksperymentalne i innowacyjne podejście do prezentowanego tematu i prowadzenie poszukiwań w jego ramach oraz znalezienie odpowiedzi na istotne pytania, które samoistnie pojawiają się podczas kreatywnego procesu twórczego.

Nie chcemy, aby słowo „premiera” zamknęło w twórcach i widzach ten proces, ponieważ to on jest celem projektu, a nie jego efekt. Dlatego zwycięski spektakl prezentować będziemy w zmiennej formie „work-in-progress”- spektaklu otwartego, by dialog pomiędzy twórcami a widzem odbywał się tu i teraz.

W dobie dynamicznie rozwijającej się rzeczywistości chcemy na bieżąco reagować na ważne tematy. Otwieramy się na dyskusję i zmienność formy. Chcemy wzbudzić ciekawość i dotrzeć do najbardziej ukrytych poglądów. Pokazujemy wiele perspektyw nie zamykając się na elastyczną interpretację fundamentalnych problemów ideowych dotyczących czarności w Polsce.

Od 8 listopada zapraszamy do otwartej dyskusji na scenę Modelatornia.