„Coś niezwykłego!” Mikołajki w teatrze

26 listopada 2021

6 grudnia 2021, godz. 16.00–19.00 | foyer Teatru
dla rodzin z dziećmi 4+

6 grudnia zapraszamy na wydarzenie niezwykłe, wyjątkowo teatralne i wyjątkowo mikołajkowe. „Ziuzię” Maliny Prześlugi przeczytają dla Was aktorzy Teatru Kochanowskiego. Będziecie mogli także wcielić się w wybraną postać „Ziuzi”, tworząc własny kostium teatralny – według swojego pomysłu na specjalnie do tego przygotowanym stanowisku warsztatowym.

Plan jest następujący: przychodzicie z rodzicami do foyer teatru 6 grudnia między godziną 16.00 a 19.00. Słuchacie niecodziennych przygód Ziuzi, poznajecie bohaterów, a potem tworzycie własny kostium i pozujecie w nim do zdjęcia na specjalnie przygotowanej ściance.
Będą na Was czekały materiały, lecz możecie także przynieść własne – najlepiej z recyclingu, w mikołajkowym prezencie dla planety.

Ziuzia ma sześć lat, jedno oko szare i jedno zielone. Mieszka razem z mamą (Muchą) i tatą (Puszkiem) oraz starszą siostrą Kiką, której świat obraca się wokół makijaży i chłopaków. Ziuzia tworzy własne teorie na temat funkcjonowania świata i – uwaga – pępka! Otóż pępek służy nam do wymyślania szalonych pomysłów! Pępek naszej bohaterki jest bardzo kreatywny, co zawdzięcza bujnej wyobraźni Ziuzi. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak rozmawiać z marchewką i jak udawać paprotkę oraz poznać kolorowy świat małej dziewczynki, nie może Was zabraknąć na naszym mikołajkowym spotkaniu!