Baj_kula

14 stycznia 2022

Już 15 stycznia premiera spektaklu "Kuliści"  będącego realizacją zwycięskiego projektu, wyłonionego w 4. Edycji Konkursu na Projekt Teatralny Modelatornia. KULIŚCI to osobliwa drużyna oferująca widzom nowe modele (współ)uczestnictwa w tym, co trudne do uchwycenia. Charakteryzuje ich wrażliwość i embrionalna potrzeba bliskości.

Przed premierą przeczytajcie Bajkę o Kuli, czyli Baj_kulę.

Dawno, dawno temu, tak dawno, że nikt już nie pamięta kiedy, była sobie Kula, która chętnie się toczyła. A, że była to naprawdę ciekawska Kula, toczyła się co rusz to w innym kierunku, tak się ruszać lubiła.

Pewnego dnia w poszukiwaniu wrażeń, wtoczyła się Kula do opolskiego Teatru. Chciała wtoczyć się na scenę, bo nigdy jeszcze w teatrze nie była. Najpierw poodbijała się Kula od kulis, chcąc w pierwszej kolejności odwiedzić swoich dalekich kuzynów. Następnie z impetem wturlała się do magazynu kostiumów i przyodziała tak, żeby jej było wygodnie i dostojnie. Dalej przekoziołkowała Kula na Modelatornię, co by trochę poeksperymentować.

Kiedy jej się trochę przysnęło, na scenę wyszła trójka aktorów. Ujrzawszy Kulę, oniemieli. Gdy odzyskali głos, stwierdzili, że „nigdy czegoś takiego nie widzieli, ale nie są zdziwieni”. Zakochali się w niej od pierwszego wejrzenia i to ze wzajemnością — tak, że Kula postanowiła zabawić w teatrze dłużej...

Na premierowe spektakle zostały jeszcze bilety! Do nabycia w kasie teatru oraz na teatropole.pl

fot. Klaudyna Schubert