Trzy ofiary nieszczęśliwej miłości powracają na miejsce zbrodni, której każdy z nich był sprawcą. Skrupulatnie przeprowadzają kryminalistyczną retrospekcję zdarzeń. Podejmują próbę bolesnego rozliczenia, w którym brak jasnego podziału na winowajców i ofiary. Po śmierci otrzymują złudną szansę na szczęście, którego za życia nie udało się im doświadczyć. To żądza spełnienia miłość uwięziła ich w świecie – pułapce, z którego po tragicznej śmierci nie potrafią się uwolnić.

„Zdziczenie obyczajów pośmiertnych” Bolesława Leśmiana to poetycki dramat namiętności, przepełniony młodą energią najmłodszych aktorów Kochanowskiego. To historia pewnego morderstwa, którego świadkiem była nie tylko miłość, ale i nienawiść, pożądanie, zazdrość i zdrada, które do dziś nie pozwalają głównym bohaterom zaznać spokoju.


media o spektaklu:

Fantastycznie z trudnym wierszem radzą sobie młodzi aktorzy. Zachwycają zwłaszcza dziewczyny. Krzemina Magdaleny Maścianicy – delikatna, subtelna i zdeterminowana zarazem i Marcjanna Moniki Stanek – przebojowa, bezwzględna, zmysłowa na granicy wulgarności. Kapitalnie wydobywają wszelkie psychologiczne niuanse gry o miłość, z nieodłącznymi elementami zazdrości, pożądania, odrzucenia, rywalizacji.

Iwona Kłopocka, Nowa Trybuna Opolska 

Bolesław Leśmian

ZDZICZENIE OBYCZAJÓW POŚMIERTNYCH

REŻYSERIA:
Marta Streker

SCENOGRAFIA, KOSTIUMY:
Julia Kosmynka

MUZYKA:
Sebastian Ładyżyński

OBSADA:
Magdalena Maścianica – Krzemina
Monika Stanek – Marcianna
Karol Kossakowski – Sobstyl

INSPICJENT:
Adam Szostok

CZAS TRWANIA:
60 min (bez przerwy)
Miejsca na spektakl nienumerowane.

PREMIERA:
3 lutego 2018 r. – Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu, Scena Bunkier

Spektakl bierze udział w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”

Print   logo-klasyka          logo_ministerstwa_kultury_i_dziedzictwa_narodowego-svg         okt-2017_logo