Weterynarz, wielki miłośnik trzmieli, wyrusza na poszukiwania nowego gatunku tego owada, który, jak głosi plotka, żyje gdzieś na Opolszczyźnie. Droga nie będzie jednak łatwa i bohater zetknie się z wieloma zaskakującymi sytuacjami. Jednak nie ma się czego bać: spektakl wypełnia humor i dowcip, które spodobają się zarówno dzieciom jak i dorosłym, a wpadające w ucho piosenki widz będzie nucić jeszcze długo po wyjściu z teatru.
Ta radosna opowieść dla najmłodszych widzów porusza tematy ważne dla osób w każdym wieku: lęk przed nieznanym, potrzeba akceptacji, siła przyjaźni. Pojawiający się na scenie bohaterowie mają swoje większe i mniejsze marzenia – czy uda im się je zrealizować?
Przedstawienie powstało w ramach unijnego projektu dotyczącego ochrony trzmiela oraz bioróżnorodności. Więcej informacji o projekcie znajduje się tutaj.

Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu

Fragment audycji Rewiry Kultury prowadzony przez red. Tomasza Zacharewicza, której gościem była Magdalena Mrozińska – autorka tekstu. POSŁUCHAJ

RADIO OPOLE

media o spektaklu

Dydaktyzmu i terapii na małoletnie strachy w sam raz, a że lek ordynuje niezawodny Łukasz Schmidt, to i lekcja trafiona, i zabawa przednia.

Iwona Kłopocka, O trzmielu, czyli jak włochatym bywa źle, Nowa Trybuna Opolska, 25 stycznia 2016

To zabawna, lekka i przyjemna historia, świetnie rozegrana przez kilku opolskich aktorów.

Martyna Friedla, Recenzja premiery w Kochanowskim. Trzmiela jednak da się lubić, Gazeta Wyborcza – Opole online, 26 stycznia 2016

Trzmiel-2015-11

Magdalena Mrozińska

WSZYSTKIE STWORZENIA

czyli jak włochatym bywa źle

REŻYSERIA:
Jerzy Połoński
WSPÓŁPRACA REŻYSERSKA I CHOREOGRAFIA:
Ewelina Ciszewska
MUZYKA:
Marcin Partyka
SCENOGRAFIA:
Ewa Gdowiok
KOSTIUMY:
Justyna Gwizd

OBSADA:
Cecylia Caban
Beata Wnęk-Malec
Ewa Wyszomirska
Andrzej Czernik
Bartosz Dziedzic
Leszek Malec

GOŚCINNIE:
Anisa Raik
Kornel Sadowski

CZAS TRWANIA:
60 min. (bez przerwy)

PREMIERA:
24 stycznia 2016

Sprzedaż oraz rezerwacja:

Kasa Teatru
tel. 77 45 45 941
bilety@teatropole.pl