Zwycięzca bierze wszystko – a co z przegranym? Nie ulega wątpliwości: dużo częściej zdarza nam się ponieść większą lub mniejszą klęskę niż spektakularnie tryumfować. Za porażką często stoi konfuzja, niepewność odniesionego efektu, nieporadność i inne kłopotliwe stany. I choć wydaje się, że nauka na własnych błędach może być najlepszą drogą do doskonałości – nawet i to nie zawsze nam wychodzi.

Twórcy przedstawienia wychodzą z założenia, że do porażki należy dać sobie prawo. Być może nawet są one dla nas ważne – choć trudno powiedzieć z jakich powodów. Z pełną niewiedzą o tych powodach oddajmy się bezkarnej przyjemności niespełniania oczekiwań cudzych i własnych.

Przedstawienie w reżyserii Tomasza Szczepanka to pierwszy efekt inspirowanego myślą i tradycją teatralną Jerzego Grotowskiego Konkursu na Projekt Teatralny w ramach programu  MODELATORNIA. Modelatornia – najmłodsza scena Teatru im. J. Kochanowskiego, jest przestrzenią przeznaczoną przede wszystkim na projekty innowacyjne i eksperymentalne. Zapraszamy na eksperyment Sztuka porażki.


W związku z eksperymentalną formą pracy, która jest zasadniczą cechą Konkursu na Projekt Teatralny w ramach programu MODELATORNIA,  “Sztuka porażki” w reż. Tomasza Szczepanka została zaprezentowana jako pokaz otwarty pracy w toku. Pokaz odbył się 3 czerwca 2017.

SZTUKA PORAŻKI

REŻYSERIA:
Tomasz Szczepanek
DRAMATURGIA:
Michał Pabian
SCENOGRAFIA:
Paweł Jan Cukier
CHOREOGRAFIA:
Aleksandra Dziurosz

OBSADA:
Cecylia Caban
Leszek Malec
Jędrzej Wielecki

Gościnnie:
Joanna Osyda

Pokaz: 3 czerwca 2017
Scena: Modelatornia