35

Siemion Złotnikow

PRZYSZEDŁ MĘŻCZYZNA DO KOBIETY


Kup bilet

OPIS SPEKTAKLU

Kameralna komedia na aktorski duet.

Dina i Wiktor, bohaterowie sztuki, to para doświadczonych przez życie ludzi, którzy żyją resztką nadziei na odnalezienie namiastki prawdziwego uczucia. Mają podobne pragnienia, wierzą w możliwość przełamania złej passy i rozpoczęcia nowego życia.

Pomimo dokładnie zaaranżowanego spotkania zapoznawczego, para poznaje się w niezbyt sprzyjających okolicznościach. On przychodzi za wcześnie zastając ją w szlafroku, nieuczesaną, bez makijażu. Ona bez chwili zastanowienia wyprasza go ganiąc za niepunktualność, brak ogłady i wypomina mu wszelkie defekty.

Mimo to oboje, zafascynowani i zauroczeni sobą, deklarują gotowość porozumienia się. To nadzieja sprawia, że postanawiają dać sobie szansę, choć muszą dokonać wyboru pomiędzy dalekim od doskonałości partnerem, a samotnością. Czy ledwo co rozpoczęty ich związek przetrwa?

CZAS TRWANIA:
75 min (bez przerwy)

 

REALIZACJA

OPIEKA REŻYSERSKA:
Arkadiusz Buszko

TŁUMACZENIE:
Andrzej Wanat

REALIZACJA I WYKONANIE:
Beata Wnęk-Malec
Leszek Malec

INSPICJENT:
Jerzy Laskowski

OBSADA

Beata Wnęk-Malec – Dina
Leszek Malec – Wiktor

PREMIERA:
15 września 2018 r. – SCENA BUNKIER / Scena Inicjatyw Aktorskich

SUGEROWANY WIEK WIDZÓW:
+12 lat

Scena Bunkier jest między innymi miejscem realizacji przedstawień, których pomysłodawczyniami i pomysłodawcami są aktorki i aktorzy naszego teatru. Spektakl ten powstał właśnie w ramach  Sceny Inicjatyw Aktorskich.

fot. Norbert Rakowski

Media o spektaklu

Ta sztuka utkana jest z emocji. Z rozpaczliwego pragnienia, tęsknoty, czułości, nieporadności, frustracji, rezygnacji, gotowości, odporności. Bilans zysków i strat, jakich dokonują bohaterowie (każde na własny rachunek) dzieje się na naszych oczach.

Beata i Leszek Malcowie (prywatnie – świetne, zgrane małżeństwo) wygrywają precyzyjnie wszystkie nuty, tony ipółtony. Celnie pokazują całą zwyczajność swoich bohaterów. Sztuka Złotnikowa to komedia, więc śmiejemy się z bohaterów, ale ten śmiech zawsze w końcu ustępuje silniejszemu wzruszeniu. Tyle tu życiowej prawdy, z tylu subtelności utkana jest jej materia, tyle strun porusza. Brawo!
Iwona Kłopocka, NTO