9230

OPIS SPEKTAKLU

bez tytułu 09/21

Większość moich prac trudno zatytułować. Dość długo są jak nowo narodzone dzieci - jeszcze nie wiadomo kim będą jak troche podrosną. Na to potrzeba czasu spędzonego wśród ludzi, w tym wypadku – z widownią. W naszym procesie pracowaliśmy wokół tematu ciała i figury matki a także zjawiska objawienia, olśnienia, zauważenia.
Próbowaliśmy znosić tradycyjną opozycje między widzeniem świętego czy idealnego a realnego.

Mechanizm pracy którą pokazujemy opiera się na sytuacji prostego odzwierciedlenia, które w dzieciństwie przeżywamy z matkami. Dzięki reakcji matki na nas dowiadujemy się co robimy i czujemy, a nawet o tym, że w ogóle istniejemy.
W trakcie prób odzwierciedlaliśmy siebie nawzajem i odkryliśmy nową sytuację która balansuje między serią poruszających zwierzeń a absurdalnym serialem który bardzo nas wciąga pomimo, a może właśnie dlatego że w każdym odcinku ta sama osoba staje w drzwiach i mówi „Wszystko przemyślałem, wyjeżdżam z tego miasta”.

Dla grupy performerów jest to zadanie dość ekstremalne, seans widzenia samych siebie a jednocześnie odsłaniania siebie przed innymi. Staramy się praktykować w nas samych i widzu sposób widzenia , który unika nastrojowości i estetyzacji, doświadczać siebie nawzajem bezpośrednio i po prostu.

REALIZACJA

TEKST I REŻYSERIA:
Anna Karasińska

REŻYSERIA ŚWIATEŁ:
Szymon Kluz

 

OBSADA

Radomir Rospondek
Michał Świtała
Alicja Fryc (gościnnie)
Jadwiga Sokołowska (gościnnie)
Magda Zarzycka (gościnnie)
Natalia Krawczyk (gościnnie)

PREMIERA:
11 września 2021 r. - Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, MODELATORNIA

 

0 %