885

Woody Allen

ZAGRAJ TO JESZCZE RAZ, SAM

Opis spektaklu

Po raz pierwszy w historii, na deskach Kochanowskiego, tekst kultowego i jednego z najbardziej uznanych twórców amerykańskiego kina – Woody’ego Allena. Neurotyczno-hipochondryczna mieszanka amerykańskiego humoru, szalonych kostiumów i świetnej gry aktorskiej przeniosą Was w świat, do którego zapragniecie nie raz powrócić.

W roli głównej Jędrzej Wielecki, który jako Allan, porzucony przez żonę, młody i nieco niefrasobliwy życiowo krytyk filmowy, zrobi wszystko, by odnaleźć tę jedyną. W tym celu nie zawaha się wylać na siebie flakonów wody kolońskiej czy zasięgnąć nieco przestarzałych, złotych rad najlepszego przyjaciela i powiernika sekretów… samego Humphrey’a Bogarta. Po pomoc uda się również do Dicka i Lindy – jedynych przyjaciół, którzy mogą umówić Allana na prawdziwe randki. Te niestety, ku „zaskoczeniu” wszystkich, kończą się fiaskiem. W końcu prawdziwe życie nie zawsze przypomina finałową scenę rodem z „Casablanki”. Przynajmniej póki bratnie dusze nie dostrzegą tego, co od dawna znajdowało się w zasięgu ich wzroku…

Nieważne czy jesteś w nowym związku, singlem czy Twoje małżeństwo trwa kolejną już dekadę. W „Zagraj to jeszcze raz, Sam” odnajdziesz cząstkę siebie w komicznych, Allenowskich postaciach! Przekonaj się, że nie musisz przypominać postaci z amerykańskiego melodramatu, by stać się bohaterem/bohaterką historii miłosnej rodem ze srebrnego ekranu.

 

CZAS TRWANIA:
80 min (bez przerwy)

Realizacja

REŻYSERIA I PLASTYKA RUCHU:
Arkadiusz Buszko

TŁUMACZENIE:
Jerzy Siemasz i Grażyna Dyksińska

SCENOGRAFIA:
Marek Braun

KOSTIUMY:
Grupa Mixer

MUZYKA:
Tomasz Lewandowski

WIZUALIZACJE:
Bartek Wójcicki – Pushka Studio

REŻYSERIA ŚWIATEŁ:
Piotr Nykowski

INSPICJENT:
Jerzy Laskowski

obsada

Magdalena Maścianica – Sharon, Vanessa, Dziewczyna z muzeum, Barbara
Katarzyna Osipuk – Linda
Monika Stanek – Nancy, Gina, Dziewczyna z klubu
Robert Zawadzki (gościnnie) – Dick
Leszek Malec – Humphrey Bogart
Jędrzej Wielecki (gościnnie) – Allan

PREMIERA:
7 września 2018 r. – DUŻA SCENA

SUGEROWANY WIEK WIDZÓW:
+14 lat

fot. Piotr Nykowski