Trwają próby do premiery!

Wakacje w pełni, ale nie dla wszystkich! Przecież kultura nigdy nie odpoczywa 🙂

W Teatrze Kochanowskiego praca wre. Pierwsze próby do kolejnego premierowego spektaklu już za nami! “Prezydentki”, bo o nich mowa, na naszej scenie zagoszczą już w październiku 2019 r. 

„Prezydentki” to jeden z najbardziej znanych dramatycznych tekstów Wernera Schwaba, austriackiego dramatopisarza i artysty. Wyreżyseruje go dla nas Giovanny Castellanos, urodzony w Kolumbii absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Castellanos asystował przy reżyserii spektakli m.in. Krystiana Lupy, Jerzego Stuhra, Mikołaja Grabowskiego, Andrzeja Wajdy, Józefa Opalskiego. Ma w swoim dorobku artystycznym przedstawienia teatralne zrealizowane w Polsce, USA i Niemczech. Od roku 2006, przez kilkanaście lat, związany był z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie, gdzie zajmował stanowisko Asystenta Dyrektora ds. Artystycznych i Programowych. Był również Dyrektorem Artystycznym Olsztyńskich Spotkań Teatralnych. Dla naszego teatru wyreżyserował bardzo dobrze przyjmowany przez widzów spektakl „Moralność pani Dulskiej”.

Scenografię do spektaklu przygotuje Wojciech Stefaniak, a w główne role wcielą się uznane i wielokrotnie nagradzane aktorki opolskiego teatru: Arleta Los-Pławszewska, Grażyna Misiorowska i Judyta Paradzińska.

Już nie możemy się doczekać!

Reżyseria: Giovanny Castellanos

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Obsada: Arleta Los-Pławszewska, Grażyna Misiorowska, Judyta Paradzińska

Inscpicjent: Adam Szostok

Premiera: październik 2019 r.