OXFORD DRAMA

KONCERT

piątek / 14.10 / godz. 21:30

wstęp: darmowy

miejsce: Kofeina Foyer


O X F O R D  D R A M A to wrocławski duet, którego ubiegłoroczny album In Awe został uznany jednym z najciekawszych debiutów na polskiej scenie. In Awe powstawał praktycznie przez cały 2015 rok, ale praca nad debiutanckim albumem osiągnęła swój punkt kulminacyjny latem, kiedy Oxford Drama w warunkach studyjnych zaczęli mierzyć się ze swoimi pomysłami: tymi, które już od dawna mieli oraz tymi, które miały dopiero nadejść. Praca w upalne, letnie dnie i wyjątkowo gorące noce to próba uchwycenia czasu frywolności, wrażliwości i czasem nazbyt dużego perfekcjonizmu.

In Awe to otwarty umysł dwojga ludzi, wzajemna motywacja, spontaniczność i inspirowanie siebie nawzajem do bycia muzycznie odważniejszymi, ale i przestrzeń, która zmusiła ich do ciągłego przebywania ze sobą, pozwalającego poznać im siebie bliżej. Dlatego też jest to album pełen ciepła i bliskości, zrównoważonej z przestrzenią i tęsknotą. Emocjonalna podatność dodaje In Awe siły, a nie kruchości, ponieważ jest to wreszcie świadectwo naturalnego dorastania dwojga ludzi, słyszalna zarówno w głosie, jak i brzmieniu.  In Awe ukazalo się nakładem wytwórni Brennnessel w październiku 2015 roku i zaraz po premierze formacja ruszyła we wspólną trasę z zespołem KAMP!. Koncerty w największych miastach polski ( w tym m.in support przed formacją Jungle), ale również występy na takich festiwalach jak Open’er czy Electronic Beats pozwoliły na dzielenie się muzyką z coraz większą liczbą nowych fanów, wśród których jest sam Dawid Podsiadło, komplementujący kilkukrotnie muzykę wrocławskiego duetu.

Ostatnimi czasy zespół przypomniał o sobie znakomitym remixem utworu Remik z repertuaru tria JAAA!, którzy również wzięli na warsztat jeden z utworów Oxford Drama.


partnerzy