Nowa jakość Teatru Kochanowskiego!

Z radością informujemy, że Teatr Kochanowskiego otrzymał dotację na realizację projektu  Nowa jakość Teatru – przebudowa i modernizacja Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu na cele kulturalne i edukacyjne! Projekt powstały z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego to jeden z pięciu projektów z naszego regionu zgłoszonych w ramach naboru nowych projektów do Kontraktu Terytorialnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podstawowym zadaniem projektu jest kompleksowa przebudowa i modernizacja budynku Teatru oraz przystosowanie go do obecnie obowiązujących norm i wymogów oraz potrzeb współczesnego odbiorcy. Według planów, przebudowane zostaną: system wentylacji i klimatyzacji budynku Teatru, główna fasada Teatru z przyległym otoczeniem oraz pomieszczenia przeznaczone na Centrum Edukacji Kulturalnej. Modernizacji zostaną poddane: system elektroakustyczny scen teatralnych, system oświetleniowy małej sceny, a także istniejące zasilanie budynku.

O projekcie opowiedzieliśmy podczas konferencji 27 października o godz. 10:00, która odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego (sala nr 6 Ostrówek).