fot. Patrycja Wanot

NOKTA 2017

piątek, 12.05 godz. 20:00

wstęp:
40/50 zł (Bilet na całe wydarzenie Nokta + multimedalny koncert Fiau)

30/40 zł (Bilet na wydarzenie Nokta 2017 bez multimedialnego koncertu Fiau)


N O K T A jest pierwszym w tej skali wydarzeniem multimedialnym, promującym nowe zjawiska audiowizualne na kulturalnej mapie Opola. To czas i miejsce kontaktu żywej sztuki wizualnej z odbiorcą, oferujące szerokie spektrum doznań zarówno muzycznych jak i optycznych, począwszy od instalacji mappingowych, koncertów muzyki elektronicznej, performensów audiowizualnych, kończąc na przechadzkach w wirtualnej rzeczywistości.

PROGRAM NOKTY 2017 rozgrywa się w trzech specjalnie przygotowanych przestrzeniach Teatru im. J. Kochanowskiego – Mała Scena, Foyer i Modelatornia.

MAŁA SCENA zaprezentuje twórczość m.in. opolskich producentów muzycznych. W trakcie wydarzenia odbędzie się koncert promujący debiutancki album nowego oblicza Grzegorza Fijałkowskiego – Fiau – Windless. Na Małej Scenie zagości także Szatt, Łukasz Palkiewicz, zwycięzca beatmakerów w kategorii Live act w roku 2013. Michał Wolski, który w swojej twórczości poszukuje równowagi między cielesnym i kontemplacyjnym aspektem muzyki.

FOYER to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, wypełniona nie tylko projekcjami multimedialnymi. Znajdziemy tam również interaktywne ekspozycje wirtualnej rzeczywistości oraz multimedialną instalację przygotowaną przez Krzysztofa Rzepczyńskiego oraz studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

MODELATORNIA będzie główną sceną Nocy Konfrontacji Audiowizualnych. Podczas wielogodzinnego show prezentowane będą najnowsze projekty cenionych polskich producentów muzyki elektronicznej zrealizowane w konfrontacji z żywą sztuką multimedialną. To seria energicznych i atmosferycznych występów, w których pierwsze skrzypce grać będzie obraz. Gwiazdą tej sceny będzie Błażej Malinowski, który w muzycznej pracy oscyluje wokół takich gatunków jak techno i ambient. W swoich kompozycjach łączy dwa bieguny dźwięków: brzmieniowej oszczędności przekazu, oraz deepowo, dronowych – eksperymentalnych przestrzeni. Ponad to odbędzie się ISVJ – Przegląd Audiowizualny studentów Pracowni Multimediów Instytutu Sztuki, Premiery świeżych performensów audiowizualnych przygotowanych min przez Bartosza Posackiego, Paulinę Ptaszyńską i Filippo Guida.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1760638607584481/