BAASCH + URBANSKI

KONCERT

piątek, 16.06 godz. 22:00

wstęp: darmowy

miejsce: Kofeina Foyer


B A A S C H jego muzyka oscyluje wokół ambitnej elektroniki, alternatywnego popu i muzyki filmowej. Porównywany jest do artystów, takich jak: Trust, The Knife, Depeche Mode.

Gościł na scenach najważniejszych festiwali muzycznych w kraju, m.in.: Opener, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Free Form Festival. Odwiedził także: Niemcy, Francję, Islandię, Chiny, Czechy, Węgry, Rumunię i Litwę. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z: Rysami, BOKKĄ, Noviką i Rubber Dots.

Jego utwory doczekały się remixów czołowych producentów polskiej ambitnej sceny elektronicznej (m.in. Agim, Zamilska, Mooryc, Jaaa!, Rysy). Jest także autorem świetnie przyjętej ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu Tomka Wasilewskiego Płynące Wieżowce.

U R B A N S K I, czyli Wojtek Urbański – producent muzyczny, sound designer, czarodziej dźwięku. Współtwórca projektu RYSY. Debiutował w 2007 roku w prestiżowej wytwórni Compost Records.  Występował na największych festiwalach w kraju (Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Off), oraz koncertował za granicą, m.in. w Japonii, Niemczech i Wlk Brytanii.

Przez wiele lat komponował muzykę do animacji, spektakli, filmów i pokazów mody. Jako kompozytor muzyki teatralnej współpracował m.in.z reżyserką Eweliną Marciniak przy spektaklach Księgi Jakubowe w Teatrze Powszechnym oraz Mapa i Terytorium w Teatrze Wybrzeże. Wielokrotnie nagradzany za muzykę i sound design.

Obecnie koncentruje się na solowym projekcie Urbanski, poprzez który jeszcze głębiej eksploruje inspiracje muzyką techno. Jego solowy album ukaże się nakładem U Know Me Records w czerwcu tego roku. Urbański stale współpracuje również z Wojtkiem Mazolewskim, Justyną Święs oraz Jagodą Kudlińską.

partnerzy