Bilet za grosze

18 maja – Dzień Teatru Publicznego i bilet za 350 groszy!

Już po raz piąty z tej okazji Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie jest organizatorem akcji  „Bilet do teatru za grosze”, w której w tym roku weźmie udział blisko sto teatrów i tyle samo spektakli. Teatr Kochanowskiego dumnie uczestniczy w tym wydarzeniu!

Towarzyszyć mu będzie pilotażowe badanie czynników wpływających na sukces Teatru, które przeprowadzone zostanie 18 maja, w Dzień Teatru Publicznego, przez zespół prof. Rafała Kasprzaka.

“Od kilku lat, intensywnie współpracując z Instytutem Teatralnym – pisze Rafał Kasprzak – staramy się (…) zrozumieć teatr jako specjalną instytucję, instytucję artystyczną, funkcjonującą w całym systemie społeczno-ekonomicznym. Dwa lata temu przygotowaliśmy wspólnie badanie ekonomiczne, dzięki któremu wiemy, ile teatr “daje” lokalnej gospodarce. (…) W tym roku chcemy poszerzyć perspektywę i spróbować dowiedzieć się od Państwa: widzów, pracowników teatrów i profesjonalnych recenzentów, jakie czynniki determinują sukces konkretnego Teatru (dlatego piszemy go dużą literą). (…) Nasze badanie ma charakter pilotażowy, jest początkiem drogi poznawania teatru od tej strony. Ale każda wielka droga rozpoczyna się od małych kroków.”

Badanie będzie miało formę zindywidualizowanej internetowej ankiety, która od 18 maja dostępna będzie pod adresem www.ocenteatr.pl

Poniżej krótki przewodnik po sprzedaży w ramach akcji BILET DO TEATRU ZA GROSZY w Kochanowskim:

Sprzedaż rusza 18 maja o godz. 15:00 i potrwa do wyprzedania całej puli biletów.

Bilety zakupicie JEDYNIE w kasie Teatru. Nie obowiązuje sprzedaż online oraz żadna forma rezerwacji.

Bilety za groszy sprzedajemy tylko na pokaz spektaklu Córki powietrza. Sen Balladyny, który odbędzie się 19 maja o godz. 17:00.

Jedna osoba może zakupić maksymalnie 2 bilety.

Organizatorem akcji z okazji Dnia Teatru Publicznego jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego!